У Черкасах проходять тренування з парахокею для ветеранів [ Редагувати ]
Парахокей для ветеранів. У Черкасах проходять перші тренувальні заняття для наших захисників із ще одного адаптивного виду спорту. Правила гри незмінні, проте змагання відбуваються на спеціальних санях. Парахокей поки не дуже поширений в Україні, втім має усі шанси стати популярним адаптивним видом спорту.
Як тренуються? І які успіхи ветеранів у дисципліні? Сюжет Ірини Васюри.
Зосереджено і впевнено Дмитро намагається тримати рівновагу на ковзанах. Ветеран російсько-української війни був мінометником. На Донеччині підірвався на боєприпасі. Після реабілітації вирішив спробувати командні види адаптивного спорту.
Дмитро Верхоляк, ветеран російсько-української війни:
Я хокей дивився по телевізору, це цікавий вид спорту, змоги не було ним займатись, а тут з'явилась альтернатива, чому б і ні. Вирішив спробувати свої сили тут, і мені сподобалось, мені цікаво, якщо буде змога розвиватись, то буду і в цьому напрямку.
Це тестове тренування - усі учасники по черзі намагаються балансувати на спеціальних санях для парахокею. Процес контролює тренер.
Денис Шеренговський, ветеран російсько-української війни:
Прикольно, цікаво. Баланс треба тримати, в принципі реально навчитись, а як для першого разу, то важкувато.
Сани для експериментальних тренувань прислали колеги із Запоріжжя. А з необхідними комплектами для занять вже зголосилися допомогти європейські партнери.
Артур Бакрадзе, тренер:
Наші друзі, європейці, зацікавлені, у них не вистачає хокеїстів, не знаю, з яких причин, але вони звернулись безпосередньо і до нас. Правила як у звичайного хокею, тільки на санях, а не на ковзанах, той же шолом, той же нагрудник, краги, шорти.
Нині у Черкасах для ексбійців уже близько десятка адаптивних видів спорту. Планують розвивати й парахокей.
Юрій Гончаров, директор муніципального спортивного клубу "Дніпро":
Є така категорія хлопців, які не мають можливості займатися ні ампфутболом, ні волейболом сидячим, це такі самі адаптивні й командні види спорту. Ми зараз спілкуємось з хлопцями в реабцентрах, у кого висока ампутація, то це саме такий вид, командний вид, де вони можуть себе проявить.
У муніципальному клубі ветеранів запрошують безкоштовно спробувати себе в адаптивних видах спорту. Адже це і цікаве дозвілля, і важлива складова реабілітації.