Украинцев не пускают в Россию из-за проблем с паспортами [ Редагувати ]
Тисячі українських громадян розвертають назад по той бік українсько-російського кордону. З потягів та автобусів людей висаджують у будь-яку пору доби. Скільки українців уже стали персонами нон-грата в Росії і чому - з'ясовували наші журналісти.
Ганна Ткачова показує фотографію своєї матері. До 85-річної жінки - у прикордонне село Безіменне - вона їздила щовихідних. Її прямо з автобуса російські прикордонники висадили посеред поля. Пізніше жінка отримала від міграційної служби лист-пояснення.
Ганна Ткачова, жителька Харкова:
- Якобы, по их данным, я больше года была в России. Год и два месяца.
- А на самом деле?
- На самом деле это не так.
Жінка не розуміє - вона завжди і без жодних проблем відмічалася у російських прикордонників. Тепер разом із адвокатом пише листи до різних інстанцій.
Антон Нещеретний, юрист:
- На каком основании нарушены права на передвижение и международный договор между Россией и Украиной?!
Відповідь на це ж запитання шукає і донеччанка Ірина Білоколос. Її росіяни висадили з потяга "Донецьк-Москва" посеред ночі. Не сподобалось, як у паспорті виведені літери.
Ірина Білоколос, жителька Донецька:
- Девушка, которая первая проверяла, т.е. она вот его открыла вот так вот - ни секунды, не было вот паузы, и сразу говорит - ой, а у вас тут что-то не в порядке. Мне дали подписать бумажечку, в которой было написано, что у меня частично подделан паспорт.
Тільки з одного вагона разом з Іриною висадили ще чотирьох українців. Таких історій уже сотні - не на камеру зізнаються українські прикордонники. В Федеральній міграційній службі Росії навіть точну цифру назвали - в'їзд в країну закрили для двадцяти тисяч українців, які пробули на території держави - більше ста двадцяти діб.
Євген Перебийніс, директор департаменту інформаційної політики МЗС України:
- Ми ведемо мову про те, щоб громадянам повідомляли про це при попередньому в'їзді до РФ, для того щоб ми це враховували
Тим, хто уже отримав від росіян "вовчий квиток", дипломати радять скаржитись до міграційної служби Росії або звертатись до суду. А от оцінювати справжність паспортів - нагадують у МЗС - має та країна, яка їх видала.
Ольга Сас, Світлана Шекера, Ірина Ісаченко, Новини, телеканал "Інтер"