Лежачий протест на Хмельнитчине: Люди болеют из-за выбросов местного завода [ Редагувати ]
На Хмельниччині жителі містечка Дунаївці влаштували лежачий протест під стінами обласної адміністрації. На такий крок люди зважилися через безвихідь. Вже шостий рік під вікнами їхніх домівок працює завод з виробництва пінополістирола, хоча жодного дозвільного документа підприємство не має. Містяни кажуть, використали вже всі методи боротьби, проте марно. Чи домоглися пікетувальники правди цього разу, з'ясовували наші кореспонденти.
Люди налаштовані войовниче. Кажуть, про підприємство, яке щодня викидає у повітря фреон, стирол, тальк, антипірин та інші шкідливі речовини, знають і контролюючі, і правоохоронні органи міста. Питання навіть у Верховній раді розглядали. Та попри низку судових рішень про призупинення виробництва воно й досі працює.
Василь Гандзюк, голова ініціативної групи:
- Коли йде прокуратура на перевірку, вони лінію спиняють, робочих відпускають. Ми зафіксували, що є готова продукція в складі, машини на погрузці стоять під дверима, в складі багато мішків з браком від виробництва.
Після того як пікетувальники буквально лягли під дверима обласної адміністрації, до них вийшов директор департаменту екології. Чиновник запевнив: зробив все можливе. Далі, каже, - справа за правоохоронцями.
Сергій Вавринчук, директор Хмельницького департаменту екології:
- Ми не надаємо дозвіл на викиди в атмосферу на протязі трьох з половиною років - це є підставою того, що це підприємство повинно не працювати. В нас є всі листи, які ми направляли на прокуратуру, є відповідь, в якій обіцяють проаналізувати ситуацію.
Від шкідливого виробництва почали хворіти і дорослі, і діти, скаржаться учасники акції. Хоча санепідстанція офіційного цього не підтверджує - немає лабораторії. Статистику надають місцеві лікарі.
- Ось він. За два останні роки людей з захворюваннями дихальних шляхів та шкіри стало вдвічі більше.
Галина Болюк, мешканка Дунаївець:
- Мруть діти. А в мене зараз вже буде повторна операція, буде в Германії, хлопчика мого, він також родився від завода - в нього патологія тільки заводська-хімічна, бо там, в Германії, люди визначили.
З надією бути почутими люди пішли на прийом до губернатора. Той запевняє: про проблему знає.
Василь Ядуха, голова Хмельницької обласної адміністрації:
- Представники обласної адміністрації, ті, які підконтрольні обласній владі - екологія, різні інспекції - жоден з них до сьогодні не надав дозволу на роботу цього підприємства.
Аби закрити болюче питання, очільник області викликав керівників і правоохоронних, і контролюючих органів. Заступник прокурора області відзвітував:
Володимир Шевчук, заступник прокурора Хмельницької області:
- Не вдалося найти жодного підтвердження, що підприємство працює. Якщо є така інформація, зацікавлених громадян, вони можуть повідомити в любий день і ми можемо перевірити.
Люди такими словами обурені. Кажуть, якщо рішення про перенесення шкідливого виробництва за межі міста не приймуть, - лежачий протест влаштують під стінами адміністрації президента.
Олена Цинтила, Ольга Сергеєва, Олександр Шурин, Новини, ТК "Інтер"