Сербія відправляє біженців до Хорватії через закритий кордон [ Редагувати ]

Європу вже котрий тиждень лихоманить через навалу біженців. Країни закривають кордони. Угорщина зводить ще один паркан із Хорватією. Тільки за минулу добу в країну потрапили майже 10 тисяч мігрантів.
Як біженці долають останні милі своєї подорожі до омріяної Європи переправляючись з Сербії до Хорватії і Угорщини - в наступному матеріалі.
Сирійці, афганці, іранці, пакистанці. Щодня і щоночі у це невелике сербське село Беркасово приїздять сотні автобусів з Белграда. У їхній мандрівці це остання точка перед Євросоюзом. За двісті метрів вже починається Хорватія.
Навколо на кілометри ні поліції, ні прикордонників. Мігрантів зустрічають волонтери. Фрукти, бутерброди, печиво, вода - меню на будь-який смак.
У Рамі в Дамаску був ресторан. Каже, працював, навіть коли почалися обстріли. Але одного разу, коли снаряд вибухнув неподалік від входу - він забрав сім'ю і втік.
"І що тепер з вашим рестораном? - Я не знаю, що тепер. Я врятував родину. Це головне", - говорить Рамі, біженець із Сирії.
У дорозі вони вже місяць. Прямують до Німеччини. Під наглядом одного сербського поліцейського, Рамі з сотнями собі подібних, нелегально перетинають кордон. Попереду - заповітний ЄС. Найбільша небезпека тут - це тисячі мін, які залишилися у землі ще з часів війни.
На під'їзді величезні черги фур - кілометрів на 20. Через наплив біженців Хорватія закрила кордон для сербських машин. Сотні водіїв живуть прямо на трасі.
"Це вже не буде "Європа". Ненормально, коли Європа - сірійці, афганці, іранці. А ми, натомість, чекаємо тут. Чому?" – говорить далекобійник.
Закриття офіційного кордону - наслідок конфлікту між Белградом і Загребом. Посварилися через мігрантів. Влада Сербії намагається видворити їх, адже, як тільки вони перетинають кордон, - стають проблемою сусідньої Хорватії. Ті ж, хто вирішив шукати щастя в Угорщині, чекають автобусів прямо на місцевому кладовищі.
"Нам сказали сидіти тут - може заберуть за годину або дві. Не знаю коли. Ми не можемо нікуди піти звідси".
Їх відвезуть у табір для біженців Беременд в Угорщині. Тут мігрантів реєструють і відправляють в Австрію.
"Дякую. Нам потрібно ще. - Добре. Що вам принести - чай, каву?".
Івонна приїхала сюди з Белграда. По десять годин на добу розносить для біженців гарячі напої.
"Я теж пройшла війну у 1990. Тоді було багато біженців, і тому я співчуваю їм. Ці люди дуже різні - є дуже багаті, є дуже бідні. Але війна не шкодує ні тих, ні інших", - говорить Івонна Ейнджин, волонтер у таборі для біженців.
Комусь із них доведеться виживати на копійки соціальної допомоги і братися за найгіршу роботу. Хтось, з європейськими документами і достатком, - відкриє тут бізнес і заробить в рази більше грошей, ніж на батьківщині.