Звитяга Нескорених: у Каневі провели змагання серед ветеранів [ Редагувати ]
Нескорені та в прекрасній фізичній формі. У Каневі на Черкащині Федерація стронгмену України провела змагання серед ветеранів російсько-української війни. На "Звитягу Нескорених" з’їхались 18 команд з семи регіонів країни. Змагались ветерани у чотирьох фізичних дисциплінах. Про спорт, який зміцнює дух та лікує - репортаж Станіслава Кухарчука.
Так в Каневі починався день всеукраїнських змагань "Звитяга Нескорених". Хтось на кріслах колісних, хтось на милицях, з десанту чи з піхоти – для участі в спортивних перегонах такі деталі неважливі. Тут всі рівні й всі переможці, адже змогли побороти самих себе.
На ветеранські змагання з’їхались 18 команд із семи регіонів України. Розвідник Армен Гарибян і його двоє побратимів з Вінниці. Чоловік торік на фронті втратив стопу, але не бажання жити повноцінним життям. Тому зараз активно займається спортом і намагається такі заходи не пропускати.
Армен Гарибян – учасник змагань з Вінниці:
Ми збірна Нескорених, яка представляла Україну на міжнародному рівні, то ми повинні показувати свій клас, що ми недарма були в збірній.
Саме для того, щоб ветерани повірили й відчули себе, Федерація стронгмену України та меценати й організували змагання "Звитяга Нескорених". Команди по три спортсмени вправляються у чотирьох дисциплінах. Щоправда, підхід до кожного учасника індивідуальний. Організатори враховують особливості поранень хлопців.
Василь Вірастюк – почесний президент Федерації стронгмену України:
Кожен змагається у своїй категорії нозології, тобто залежно від поранення чи ампутації, чи складності поранення-ампутації. Таким самим чином у нас всі правила сформовані, щоб всі учасники були в однакових умовах, якщо в нас це перша вправа жим, то один з ветеранів жме на паралімпійський лавці, ви її побачите, другий учасник на звичайній лавці, третій жме одну гантелю.
Василь Вірастюк дає початок турніру й бійці рушають до снарядів. Киянину Павлу жим гантелі дається нелегко. Цим видом спорту він ніколи не займався.
Павло – учасник змагань з Києва:
Я не жму, на змаганнях 3 рази можу, але жим не роблю, мені більш веслування, гиря – то мені більш до вподоби.
Та й головне тут не результат, а участь. Для багатьох саме спорт після важких поранень: і фізичних, і моральних - став своєрідним порятунком, який повернув їх до повноцінного життя.
До повномасштабного вторгнення Роман Щома служив у патрульній поліції Маріуполя. Бойовим медиком він пройшов усе пекло боїв за місто і навіть побував у полоні.
Роман Щома – учасник змагань з Черкас:
Тільки спорт мені й допоміг, бо я два місяці не міг зрозуміти, що відбувається – люди ходять в Черкасах, каву п’ють, мені це було незрозуміло після Маріуполя. Я два місяці просто в ліжку лежав і не знав, що робити… І мені хлопці з Маріуполя кажуть: давай хоча б бігати. І я почав бігати.
Тепер Роман та його команда не пропускають жодних ветеранських змагань і прагнуть здобути перше місце. Найкращий результат дає хлопцям упевненість, що жодне, навіть найжахливіше поранення, не здатне зломити їхню сталеву волю.