В Киеве прошла Олимпиада боевых искусств [ Редагувати ]
Вихідними у Києві пройшла Олімпіада бойових мистецтв. На цей захід, що проводять другий рік поспіль, з'їхалися бійці з Європи, Азії, Південної та Північної Америки. Ігри об'єднали майстрів бойового самбо, кіокушин-карате, дзю-дзюцу і ще трьох видів єдиноборств. Бійців бачила Ольга Зоріна.
Команди судді японською звучать незвично не лише для сторонніх глядачів, а й для декого з учасників. Воно й не дивно, адже словник з кіокушин-карате налічує аж 224 терміни. Саме слово "кіокушин" означає - "Союз шукачів абсолютної істини". І пошук цей - нелегкий.
Артем Білоцький, борець:
- Бой идет без защиты на руки, на ноги, ну так, травматичный. Когда много боев в один день, то все тело в синяках, в ссадинах.
Усі бойові мистецтва, представлені на Оліміпаді, травматичні. Навіть така дисципліна у дзю-дзюцу, як самооборона. На перший погляд - нагадує танок. А насправді це бойове мистецтво вчить протистояти ударам ножем, палицею чи рукою.
Віктор Авраменко
- Задача того, чтобы обезоружить обязательно человека, забрать нож или палку и самому чтоб не коснуться никак, и за нож не схватиться за лезвие. Самое главное - уйти с линии атаки и показать удары какие-то или бросок.
Бойове самбо, на відміну від східних єдиноборств, не має філософської основи. Цей вид виник майже сто років тому і є синтезом боротьби, боксу, рукопашного бою. На килимі дозволено майже все - бо умови бою максимально наближені до вуличних сутичок.
Ельхан Велієв, самбіст:
- Прежде всего, боевое самбо - это система. Система побеждать быстро, уверенно, невзирая на габариты, на размеры соперника. Меньше действий - больше эффекта!
Жорсткі сутички часто перериваються на медичні тайм-аути. Та справжніх чоловіків травмами не відлякаєш, адже гартування духу неможливе без гартування тіла.
Ольга Зоріна, Олександр Данилов, Новини, телеканал Інтер.