Тысячи корейцев покидают Сеул ради жизни на природе [ Редагувати ]
Бути ближчими до природи хочуть мешканці Сеула. Тисячі мешканців столиці Південної Кореї втомилися від принад мегаполіса. Цілими родинами вони переїжджають із Сеула до сіл та селищ. Про корейських переселенців - Неля Терешко.
Він проміняв найбільший мегаполіс Азії - на глухе село. І тут відмовився від усіх міських звичок. Клюшки для колись улюбленого гольфу перетворилися на палиці, щоб відганяти надокучливих тварин.
Чунгу Ман-Гію - 53. За Сеулом, в якому прожив майже все життя, не ностальгує. Рішучий крок він зробив усупереч бажанням дружини та двох доньок, бо не витримав безперервного шуму і багатогодинних заторів.
Чун Ман Гій, корейський селянин:
- Я зовсім не нудьгую за містом. Але моя дружина, відколи ми переїхали, тільки те й робить, що плаче за ним.
А сам Чунг не сумує навіть за чималим заробітком - 80 тисяч доларів на рік, які отримував як менеджер на заводі електроніки. Його фермерський дохід учетверо менший. Втім, усе йому компенсує власний город і радість відкритого простору. Радість з ним розділяють і сусіди-переселенці.
Сух Жон-Док, фермер:
- Я міг, звісно, продовжувати кар'єру в Сеулі. Однак для цього потрібно було жити в постійному напруженні. Я понизив собі соціальну планку і відчув, що таке щастя.
А це відкрита лекція на тему "Як жити у селі". Молодь, яка виросла в 25-мільйонному мегаполісі, на відміну від батьків, зовсім не уявляє, що таке сільське життя. Такі лекції фінансує уряд, щоб молоді люди не втрачали відчуття реальності.
Кім Жон Суп, науковий співробітник корейського інституту сільського господарства:
- Загалом сільське господарство - в складній ситуації. Однак наш уряд зараз намагається покращити умови для фермерів, тому, думаю, людей у селах більшатиме.
Лише за останній рік з мегаполісом попрощалися 20 тисяч корейців.
Неля Терешко, Новини, Телеканал "Інтер".