На експедицію в Антарктиду відправилася 22 команда українських науковців [ Редагувати ]

Україна провела 22 команду дослідників на станцію "Академік Вернадський". На цілорічну наукову вахту у пошуках нових відкриттів поїхали фахівці різних наукових напрямів. Що шукатимуть науковці та як їх проводжали у столиці знає Анастасія Старовойт.
Вони не бачитимуться із рідними більше року. Полярна зима і 30-ти градусний мороз - їхні супутники на весь цей період. Дванадцятеро науковців відправляються у незвідану Антарктику збагачувати вітчизняну науку. У столиці їх проводжають із почестями.
Місія цих чоловіків - важлива передусім для України.
"Сьогодні Антарктида - це територія миру, де працюють тільки вчені і фактично є клуб країн, які можуть приймати рішення про діяльність в Антарктиді. Так от. Україна в цьому клубі, до якого належить 29 країн світу. Це означає, що наші науковці здійснюють дослідження такого високого рівня, які є конкурентними і які потрібні в міжнародному вимірі", - сказала Лілія Гриневич міністр освіти і науки України
Самі ж науковці до усього ставляться буденно і особливих звершень заздалегідь не планують. Кажуть робитимуть те, що уміють найкраще працюватимуть над дослідженнями.
"Це метеорологія, але вона має багато напрямків, це вимір озону - ви, напевно, чули про озонову діру. І, між іншим, Озонова діра була відкрита якраз в нашій станції. Це геофізика. Вона включає вимірювання виділення радону, акустику, сейсміку, магніт, геокосмос, іоносферу. Ну, коротше, це широкий такий спектр досліджень і біологія", - сказав Віктор Лук'ященко, начальник станції 22 Української антарктичної експедиції
Та досвідченим полярникам цього замало. Олександр вирушає в експедицію досліджувати озонову діру і має додаткові напрями. Окрім основної роботи прагне саморозвитку.
"Є дуже багато у мене таких задумок, щоб трошки розвинутися в програмуванні, робити різні програми. Вони будуть так само пов'язані з моєю теперішньою роботою, тому що в нашій сфері все ось ці програми вони застарівають, а нових людей, які можуть щось для цього зробити все менше і менше. Хочеться туди в це теж вкласти. А та плюс, звичайно ж, буду і спортом займатися", - сказав Олександр Зулас, гідрометеоролог
Уранці першого квітня зимівники вирушать до Антарктики. Удома на них із нетерпінням чекатимуть сім"ї, а із новими відкриттями рідна академія.