Сонце викинуло найбільшу в 2025 році хмару плазми, на Землі очікується магнітна буря [ Редагувати ]

Напередодні на Сонці стався найбільший у 2025 році спалах передостаннього класу потужності М3.6 з викидом плазми. Про це повідомили астрофізики.
Хмару плазми, що розширюється, вчені побачили на зображеннях з космічних коронографів. Викид сонячної плазми частково спрямований у бік Землі. За даними вчених, активні частини хмари будуть у небезпечній для Землі зоні ще півтора дня.
Впродовж сьогоднішнього дня можливий прихід до Землі важких заряджених частинок (протони та іони), а прихід основного обсягу сонячної плазми можливий ввечері 27 лютого. Очікується потужна магнітна буря.
Джерелом викиду є активна область № 3998, розташована під кутом близько 39 градусів від лінії Сонце - Земля. Це саме та область, яка викликала спалах на Сонці вищого класу X2.0 три дні тому.
Сонячні спалахи в залежності від потужності рентгенівського випромінювання ділять на п'ять класів: A, B, C, M і X.
Мінімальний клас A0.0 відповідає потужності випромінювання на орбіті Землі в 10 нановатів на квадратний метр. При переході до наступної літери потужність збільшується вдесятеро.
Значенням М1 позначають незначні спалахи, M5 - помірні, X1 - сильні, X20 - екстремальні.
Спалахи, як правило, супроводжуються викидами сонячної плазми, хмари якої, досягаючи Землі, можуть провокувати магнітні бурі.
Раніше Європейське космічне агентство опублікувало нові фотографії Сонця.