Вчені знайшли препарат, який дозволяє повністю відновитися після інсульту [ Редагувати ]

Вчені Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (UCLA) відкрили препарат, який може забезпечити комплексну реабілітацію пацієнтів, які перенесли інсульт, без потреби в складній довгостроковій фізіотерапії. Про це пише журнал Nature Communications.
Науковці зробили прорив після того, як звузили список кандидатів на ліки до двох життєздатних сполук. Подальші дослідження показали, що препарат DDL-920, розроблений в Каліфорнійському університеті, призвів до повного відновлення моторних функцій пацієнтів з крововиливом у мозок.
Це справжній прорив у медицині, адже досі немає ліків, які б довели ефективність у реабілітації, тому пацієнтам з інсультом залишається лише фізіотерапія, щоб допомогти відновити сигнальні шляхи мозку для відновлення рухової функції.
"Мета полягає в тому, щоб мати ліки, які могли б приймати пацієнти з інсультом і які створювали б ефект реабілітації. Реабілітація після інсульту має обмежені фактичні наслідки, оскільки більшість пацієнтів не можуть підтримувати інтенсивність реабілітації, необхідну для відновлення після інсульт.
Крім того, відновлення після інсульту не схоже на більшість інших галузей медицини, де доступні ліки для лікування хвороби, наприклад кардіології, інфекційних захворювань або раку. Реабілітація - це підхід фізичної медицини, який існує десятиліттями; нам потрібно перенести реабілітацію в еру молекулярної фармацевтики", - заявив провідний автор дослідження, доктор С. Томас Кармайкл, професор і голова неврології UCLA.
З допомогою піддослідних мишей Кармайкл і команда вперше ідентифікували ділянку в мозку, де комунікація була порушена після інсульту. Ця область була віддалена від центрального місця інсульту мозку, що означає, що відключені нейрони були ізольовані і не могли відновити цей зв’язок самостійно. І через це пацієнти залишаються з інвалідністю, яка гальмує рухові та рухові функції.
Дослідники виявили, що інсульт перервав зв’язок із нейронними клітинами парвальбуміну, які відіграють важливу роль у роботі мозку та поведінці людини, включаючи рух. Вони також відповідають за певний ритм мозку, відомий як гамма-коливання, який втрачається під час інсульту.
Препарат DDL-920, випробуваний на мишах, відновив ці гамма-коливання та, у свою чергу, відновив зв’язок нейронів, щоб фактично вилікувати пошкодження мозку без важкої фізичної реабілітації.
Звичайно, це лише перший крок - DDL-920 потрібно буде пройти численні випробування на людях для перевірки безпеки та ефективності - однак це прорив у лікуванні інсульту.
Хоча відновлення після інсульту залежить від того, де в мозку сталася травма, часто це довгий і важкий шлях до відновлення адекватної рухової та моторної функції. Препарат, який міг би допомогти мозку відновити ці зламані ланки, змінив би гру для пацієнтів, які не мають іншого медичного втручання, окрім фізіотерапії.
"Фармакологічне посилення функції інтернейронів парвальбуміну покращує моторне відновлення після інсульту, відтворюючи реабілітаційне відновлення", - зазначили дослідники. "Ці висновки ідентифікують ланцюги мозку, які опосередковують реабілітацію-відновлення, і можливість раціонального вибору фармакологічних агентів для доставки першого молекулярно-реабілітаційного терапевтичного засобу".
Нагадаємо, лікарі назвали дозу алкоголю, здатну спровокувати інсульт.