У НАТО обговорили агресію Росії [ Редагувати ]
Солідарність з Нідерландами висловили в Північно-атлантичному Альянсі. Генсек НАТО у своїй заяві засудив кібератаки Росії, згадав і про зазіхання на території сусідів. У Брюсселі сьогодні завершилась зустріч міністрів оборони НАТО. Про що домовились і чи згадували про Україну - розкаже Олена Абрамович.
Росія стала однією з головних тем обговорення на зустрічі міністрів оборони країн НАТО. І якщо раніше в Альянсі постійно наголошували на відчинених дверях для діалогу, то цього разу риторика була жорсткішою. Обурені кібератаками Нідерланди та Велика Британія - задали свій тон.
"Ми бачимо зосередження російської військової розвідки та їхніх невибіркових і безглуздих нападів на установи та організації, які насправді не мають військової цінності. This is not the actions of a great power.. це не вчинки великої держави. Це дії ненормальної країни. І ми будемо продовжувати працювати із союзниками, щоб ізолювати їх і змусити зрозуміти, що це не може тривати", - говорить Гевін Вільямсон, міністр оборони Великої Британії.
Свою солідарність з Лондоном та Амстердамом висловив і генсек Нато. У своїй заяві Єнс Столтенберг назвав дії Росії цитую - грубими спробами підірвати міжнародне право і порушити роботу інституцій.
"Росія повинна припинити свою безглузду модель поведінки, включаючи застосування сили проти сусідів, спроби втручання у виборчі процеси та широкомасштабні дезінформаційні кампанії", - говорить Єнс Столтенберг, генеральний секретар НАТО.
ЄС та НАТО наразі посилюють співпрацю у сфері кібербезпеки та протидії гібридним атакам, зазначив генсек. Нагадав і про співробітництво у цій сфері з Україною, якій Альянс надає допомогу через трастові фонди. Стежать у НАТО і за блокуванням Росією українских суден в Азовському морі - запевнив він.
"Я думаю, що це лише один з прикладів моделі поведінки, який ми бачили: Росія незаконно анексувала Крим, продовжила дестабілізацією, особливо на Донбасі, і водночас своїми діями в Азовському морі вона продовжує дестабілізувати ситуацію в Україні", - говорить Єнс Столтенберг, генеральний секретар НАТО.
Альянс підтримує зв'язки з Україною, запевнив генсек, попри те, що українського міністра оборони до Брюсселя цього разу знову не запросили. Нагадаю, зустрічі Україна-НАТО уже рік блокує Угорщина, не задоволена освітнім законом, який вимагає від нацменшин поступового переходу на українську мову навчання.