Екс-держсекретар США Майк Помпео описав можливий мирний план Трампа щодо України [ Редагувати ]

Колишній держсекретар США та ексглава ЦРУ Майк Помпео та американський лобіст Девід Урбан описали можливий варіант мирного врегулювання війни в Україні, який Дональд Трамп намагатиметься реалізувати у разі перемоги на президентських виборах. Він, зокрема, передбачає вступ України до НАТО та Євросоюзу та виплату їй репарацій за рахунок заморожених російських активів.
Колонку з викладом плану для Дональда Трампа у разі його переобрання Урбан та Помпео опублікували у The Wall Street Journal.
Для тих, хто сумнівається: останнє, чого хоче пан Трамп під час другого терміну, - це провал у зовнішній політиці, який відверне його від внутрішнього порядку денного і в порівнянні з яким невдале виведення військ пана Байдена з Афганістану здасться успіхом.
На їхню думку, на посаді президента Дональд Трамп:
- Реалізує програму ленд-лізу для України на $500 млрд. Дати Україні зайняти стільки, скільки їй потрібно, щоби купити американську зброю для перемоги над росією.
- Зніме всі обмеження на види зброї, яку Україна може отримати та використати.
- Використовуватиме енергорезерви Америки. Це стимулює економіку США, знизить ціни та скоротить бюджет путіна.
- Відновить зв'язки з Саудівською Аравією та Ізраїлем та працювати разом проти Ірану. Це стабілізує Близький Схід та створить можливість для саудівців приєднатися до США у видавлюванні росії зі світових енергетичних ринків.
- Запровадить реальні санкції проти росії. Санкції адміністрації Байдена звучать добре на папері, але порожні. Наприклад, Казначейство звільняє російські банки від санкцій США, якщо їхні транзакції пов'язані з виробництвом енергії - найважливішим джерелом доходів для військової машини Кремля.
- Нарощуватиме оборонну промисловість Америки.
Майк Помпео та Девід Урбан припускають, що, виконавши ці кроки, Дональд Трамп зможе домогтися припинення вогню в Україні та висуне такі умови:
- Україна якнайшвидше вступає до НАТО та ЄС.
- Країни-члени альянсу створюють фонд для озброєння України у розмірі $100 млрд, але частка США в ньому не перевищуватиме 20%.
- Жодна країна не визнає за росією окуповані території.
- Крим має бути демілітаризований.
- Україні виплачуються репарації з заморожених активів Банку Росії.
Якщо росія виконає ці умови, то Захід поступово зніме санкції. Вони будуть повністю зняті, щойно Україна вступить до НАТО та ЄС.
14 червня під час виступу в МЗС рф путін озвучив умови для мирних переговорів з Україною. У тому числі згода Києва на нейтральний, позаблоковий та без'ядерний статус, денацифікація, відмова від окупованих регіонів та їхнє визнання суб'єктами росії. Крім цього, мають бути зняті всі санкції з росії.
Президент України Володимир Зеленський назвав ці умови ультиматумом. Умовою для переговорів Київ називає повагу до територіальної цілісності країни. Це один з пунктів "формули миру", на обговоренні якої наполягає українська сторона.