Точаться виснажливі бої: останні новини з фронту [ Редагувати ]
Росіяни не знижують тиску на жодній із ділянок фронту. Пріоритетом залишається Покровськ та Курахове. Про ситуацію на сході розкажемо далі.
В районах Високої Яруги, Тихого та Вовчанська ворог іде на штурми. На Харківщині ліквідують окупантів бійці 92 штурмової бригади.
Позиції прикордонників "Форпосту" росіяни атакували двома групами під прикриттям бронетехніки. Скористалися моментом, коли погода максимально ускладнила роботу дронів. Щоб зупинити російських штурмовиків, прикордонники вступили в стрілецький бій на близькій дистанції. А дронарі попри снігопад допомогли.
На Куп'янському відтинку противник втратив БМП, БРЕМ, ниви, буханки та інший автотранспорт. Разом із багі Третя штурмова відправила в пекло й піхоту. Туди ж і окупантів на вантажівці. Розвалюють ворожу логістику і з дронів.
У Серебрянському лісі танкісти 63 окремої механізованої бригади розгромили бліндаж зі штурмовою групою рашистів. На Луганщині вони активно намагаються вклинитися в нашу оборону.
Артем Лисогор, керівник Луганської ОВА:
В бік укріплень українських оборонців росіяни спрямували 85 БпЛА. Десять разів відкривали вогонь з артилерії. Ворог продовжує наземний тиск у Білогорівці. Також загарбники атакували в районах Новоєгорівки, Греківки, Твердохлібового та Надії.
Після тритижневого затишшя на Сіверському напрямку здійнялася буря. Противник постійно суне на нашу смугу оборони. Десятки штурмів за добу поблизу Білогорівки, Верхньокам'янського, Івано-Дар'ївки та Виїмки. Їх відбивають, зокрема, воїни 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади "Едельвейс". За день ліквідували понад пів сотні окупантів.
Відбили атаку московитів, які намагались прорватися в бік Сіверська, і прикордонники "Помсти". Загарбники наступають на бронетехніці одразу на кількох флангах, вдаючись до тактики малих груп.
На Краматорському напрямку зайди атакували в районах Часового Яру та Ступочок. Тут продовжують утилізувати ворожу техніку холодноярівці. Під "гарячий дрон" наших операторів потрапив танк Т-72.
На Торецькому відтинку противник застосовував авіацію та йшов у штурм на багі та броньовику. Тут тримає фронт "Азов". Машини підривалися на мінах, отримували в лоба з FPV-дронів і втрачали по дорозі десант. На залишки піхоти полювали наші ударні безпілотники.
А бійці 42-ї ОМБр тримають оборону поруйнованого Торецька, не дають росіянам просунутися вперед.
На Покровському напрямку - ворог не зменшує натиску. Це кадри відбиття нічного штурму від 5 Київської ОШБр.
Пілоти загону "Крила ОМЕГИ" також під прикриттям темряви продемонстрували свою майстерність. Уразили цілі, залишивши без ресурсів, укриття і шансів на відновлення позицій.
Оперативна інформація ОСУВ "Хортиця":
Протягом доби противник в прагненні покращити тактичне становище, атакував наші укріплення в районі Сторожевого, Даченського і південних околиць Зеленівки. Успіху не мав, зазнав втрат, відійшов.
На Курахівському відтинку - надскладна ситуація в районі Ганнівки та Успенки. Ворог також штурмує міську забудову південного Курахового. Точаться виснажливі бої. Тут окупантів знешкоджують підрозділи морської піхоти.
А це кадри від 72 бригади. Бійцям вдалося влаштувати фаєр-шоу з російських протитанкових мін.
Та виявити точку FPV, перехопивши сигнал з дрона противника.
33 бригада показала кадри евакуації поранених побратимів. Часто медики - це перша ціль на полі бою. Тому такі операції добре планують. Цього разу ми свого бійця витягли.
А поліція евакуювала з Костянтинівки 75-річну жінку, яка майже два тижні виживала в розбитій квартирі без світла, води та майже без їжі.
Життя у прифронтових містах вкрай небезпечне. Рятує евакуація.