"Дешевой" музыки в Украине станет меньше [ Редагувати ]
Української музики в теле- та радіоефірі стане менше. Минулого тижня депутати скоротили квоту рівно у два рази з 50-ти до 25-ти відсотків. Як зреагували на це продюсери і керівники медіа розповість Геннадій Стамбула.
Теле- та радіокомпаніям тепер не доведеться забивати ефір "аби чим". Депутати вирішили знизити квоту на вітчизняний продукт в українському ефірі вдвічі. Кажуть: набридло слухати дешеву музику.
Олена Бондаренко, народний депутат України, фракція Партії регіонів:
- Радіостанції схожі один на одну: це шансон, шансон, наш сон и поющіе трусі і поющіе трусі. Немає джазу.
Як не намагалася опозиція протестувати, блокувати трибуну, зняти закон з розгляду не вийшло.
Питання навіть не в мові, а в якості продукту, впевнений Едуард Клім, він випустив на сцену не одну "зірку". Продюсер підрахував: щоб заповнити половину ефіру рейтинговою вітчизняною музикою, потрібно мати щонайменше півсотні професійних артистів. А їх в Україні не вистачає.
Едуард Клім, музичний продюсер:
- Реально 25%, это тот процент, который можно услышать в эфире. Сначала нужно создать атмосферу производства, сначала нужно сделать это предложение, а потом уже устанавливать какие-то квоты.
Радіопродюсери нарікають: співаків-одноденок багато, втім ними ефір не заповниш. Тому доводиться боротися за слухача. Йшли навіть на хитрощі, щоб заповнити половину часу національним продуктом, непопулярні пісні ставили вночі.
Евген Фешак, продюсер радікомпанії:
- Проблема виключно ось тут, в голові виконавців, коли вони зрозуміють, що треба робити якісно продукцію. І до неї потрібні якісь вимоги, тоді ця проблема отпаде. Треба пахати.
Геннадій Стамбула, кореспондент:
- Тепер своє слово повинен сказати президент. Парламентська опозиція вимагає від глави держави накласти вето на закон про зміну квоти. Однак, в будь-якому випадку українці самі вирішують для себе яку музику їм слухати.
Геннадій Стамбула, Юрій Романюк, Новини, телеканал "Інтер".