Раде предложили узаконить 38-часовую рабочую неделю [ Редагувати ]
Працювати 38 годин на тиждень, а відпочивати мінімум 28 днів - на чотири більше, ніж зараз. Такі пропозиції вже зареєстрували у Верховній раді. Ініціатори пояснюють: цього вимагає європейське законодавство і якщо Україна іде в Європу, треба підкоригувати свої закони. Чи є в українців шанс трудитися менше, а отримувати стільки ж, дізнавалася Ірина Романова.
Його робочий день починається о 9-й. Але водій мусить ще пройти медкомісію, підготувати машину і доїхати з гаража на робоче місце.
Володимир Лук'яненко, водій:
- Щоб не підводити, треба прийти трохи раніше.
І це не враховуючи дорогу на роботу. У столиці вона "краде" у законного відпочинку від півтори до трьох годин. Депутати пропонують компенсацію.
Андрій Павловський, співавтор законопроекту, народний депутат, фракція "Батьківщина":
- Ми запропонували, як того вимагає Європейська соціальна хартія, скоротити робочий тиждень на дві години - з 40 до 38-ми.
А хто ж тоді буде працювати, дивується його опонент "регіонал" Олександр Стоян. Свого часу він пропонував, навпаки, збільшити робочий тиждень до 48-ми годин.
Олександр Стоян, народний депутат, фракція Партії регіонів:
- Замість того щоб підтримати наші пропозиції, вони весь час латають той кодекс радянських часів 70-го року. Це голий популізм.
Не до вподоби ідея Павловського і підприємцям.
Олексій Мірошниченко, замголови ради Федерації роботодавців України:
- Зменшити на дві години робочий тиждень, це по нашим підрахункам, значно скоротить і доходну частину бюджету.
А от водія маршрутки Івана турбує інше - новий закон може залишитися на папері. Як і нинішній, про 8-годинний робочий день.
Іван Гевел, водій маршрутки:
- Як хто робить в государствєнной сістємі, то да, норми і Трудовий кодекс виполняються. А на частном транспорті водітель робить по 18-20 часов в суткі.
І якби ж то лише в одній галузі, скаржаться профспілки.
Євген Чепелянський, член ЦК незалежної профспілки "Захист праці":
- На більшості київських підприємств в середньому 48 годин працюють . При тому що вони працюють там без жодної компенсації.
Бельгійка Софі також працює понад норму, але не скаржиться. Бо трудиться на себе.
Софі Куйманс, власниця квіткового магазину, Бельгія:
- Відтоді, як я відкрила власну справу, в крамниці проводжу понад 40 годин на тиждень. А відпустка - взагалі сім днів. Поки справа не пішла, ризиковано залишати клієнтів без квітів.
У Бельгії 38-годинний тиждень вже узаконений. Але і в Європі є винятки. Наприклад, англійці та австрійці працюють 42 години. А от турки досі офіційно - 52.
Ірина Романова, Софія Гордієнко, Новини, ТК "Інтер"