Суд зобов'язав Лутковську переглянути права опіки чоловіків-батьків [ Редагувати ]

Суд батьків-чоловіків проти держави закінчився частковою перемогою. Феміда зобов'язала уповноважену Верховної Ради з прав людини Валерію Лутковську переглянути звернення громадського об'єднання "Батько має право". Відповідне рішення з'явилося напередодні. Нагадаю, чоловіки зверталися до омбудсмена з приводу порушення їхніх батьківських прав. Адже в ухваленні рішення, з ким залишиться дитина після розлучення, суди спираються на Декларацію прав дитини, яка надає матері пріоритетне право на виховання. Але документ не є частиною українського законодавства. Сімей, у яких власні діти стали яблуком розбрату, в країні чимало. Історія однієї з них далі в сюжеті.
Анжеліка і Дмитро не живуть разом вже два роки. Коли пара розлучилася, старшому сину Даніїлу було 14, а їхній доньці три. Органи опіки сказали, що молодша Аліса має залишитися з мамою на підставі Декларації ООН 1959 року з прав дитини. Та передбачає пріоритетне право матері на виховання малолітніх дітей. Батьку дозволили бачитися з дівчинкою лише у визначений час.
"Він може бачити доньку суботу, неділю 2 рази в місяць. Потім суд виніс рішення, що може 4 рази на місяць. Я його не бачу ні 2, ні 4, я його взагалі не бачу тут ", - сказала Анжеліка Плешкова, мама Аліси та Даніїла.
"Хотіли привітати її з днем народження, цілий день там провели з поліцією нічого не вдалося зробити. Не пустили ні нас, ні поліцію на поріг ". - сказав Дмитро Плешков, батько Аліси та Даніїла.
З рішенням органів опіки чоловік не погоджується, та вважає, що донька має жити з ним. Утім поступатися Алісою Анжеліка не збирається.
"Вона боїться, вона страждає від цього, їй не такий потрібний контакт з батьком, який собі намалював Дмитро. Йому потрібно навести мости зі мною насамперед. Я розійшлася з ним, я зробила чоловічий вчинок скажімо так, я пішла щоб не було скандалу. Повірте я найменше хотіла щоб так вийшло з моїм сином і тривало ось так з моєю дочкою", - сказала Анжеліка Плешкова, мама Аліси та Даніїла.
Старший син Даниїл за віком уже сам міг визначитися, з ким жити далі і вирішив залишитися з батьком. Анжеліка ж стверджує, що сина проти неї налаштував чоловік.
"На протязі року я намагалася знайти з сином контакт, викликати його в кафе на якісь розмови, це марно. Але я знаю хто такий Дмитрій і як він психологічно тисне ", - сказала Анжеліка Плешкова, мама Аліси та Даніїла.
" За весь час я не помітив за батьком ніякої настройки проти матері. В цьому то і суть, чому я прийняв сторону батька. Батько просто брав правдою і тим які не налаштовував проти неї. І намагався захистити мене і Алісу від усього цього", - сказав Даніїл Плешков, брат Аліси.
У кожної сторони своя правда. Та якщо суперечка щодо опікунства над Алісою Плешковою стане предметом розгляду в суді, у батька дівчинки з'явиться новий аргумент. Суд постановив, що уповноважений Верховної Ради з прав людини має втрутитися в ситуацію. І з'ясувати, чи були порушені права чоловіків-батьків під час розглядів опікунських справ. У рішенні також зазначено декларація ООН про права дитини не може бути аргументом у суді, адже не є частиною українського законодавства. Тепер більшість із цих батьків-позивачів отримали можливість просити суд переглянути колись програні ними процеси.