На Запоріжжі під обстрілами евакуюють родини з дітьми [ Редагувати ]
Ні на день росіяни не припиняють обстрілювати населені пункти на Запоріжжі. За повідомленням очільника області, Івана Федорова, тільки за минулу добу майже пів тисячі обстрілів. Рятуючись від війни, місцеві жителі змушені покидати рідні домівки. Нині евакуація в області добровільна. Виїхати до безпечного місця людям допомагають поліцейські. У Пологівському та Василівському районах працюють евакуаційні групи. Про їх роботу - репортаж далі.
Речі першої потреби, гаджети та трохи продуктів. У цих сумках та валізах - усе, що взяла з рідного дому пані Любов. Рятуючись від війни, жінка з двома дітьми вирішили евакуюватися з Пологівського району до Запоріжжя. Зараз вона при надії втретє. Сподівається, в обласному центрі родині буде безпечніше.
Любов, жителька Пологівського району:
Тут немає що робить з дітьми. Ні спілкування немає, дітей майже немає, що тут робить? Ні майданчиків, нічого. Поліклініки тут нема, кажу, в поліклініку їхати, десь народжу по дорозі, або десь дома народжу, ну, що це таке.
До того ж люди тут не можуть купити необхідних ліків, у прифронтовій громаді немає жодної аптеки. Та найстрашніше постійно чути звуки вибухів.
Надія, жителька Пологівського району:
Навіть, коли лежиш на кроваті й труситься все, весь дім, вся хата, і там, де нашої мами хата, там причілок упав, розвалився, від першого навіть прильоту. Так що ми вирішили, нехай мама з дітками їде, донька з дітками, а ми ще трошки залишимося тут.
Виїхати до безпечного місця сім'ї допомагають поліцейські. Старша інспекторка ювенальної превенції Наталя Шишкова в групі евакуації вже півтора року. Розповідає, якщо раніше жителів прифронтових територій доводилося вмовляти на переїзд, то зараз уже звертаються самі.
Наталія Шишкова, старша інспекторка ювенальної превенції Василівського райуправління поліції:
Звісно, не всі спокійно реагують, навіть, коли вони прийняли рішення про переїзд, розуміння того, що це необхідне, але так, сумують, рідна домівка, їхнє життя, яке залишається.
Наталя каже, у третині випадків евакуація відбувається просто під обстрілами.
Наталія Шишкова, старша інспекторка ювенальної превенції Василівського райуправління поліції:
Були виїзди, коли не просто обстріли, а були обстріли КАБами, й ми навіть перебували в укриттях, бо на той момент не могли доїхати до родини, яка нас чекала.
Тому під час кожного виїзду у складі групи працюють психологи.
Шахлар Рагімов, психолог сектору кадрового забезпечення Бердянського РВП:
Порозмовляти з рідними, якщо є діти, розмовляємо з дітьми, дивимось на їх психологічний стан. Розмова, можуть бути якісь психологічні вправи, на дихання те саме, ну, їх багато.
Поліцейські зазначають: під час евакуації потрібно бути уважними до людей, водночас - працювати оперативно. Тож і цього разу швидко вантажать речі, надягають на дітей бронежилети й шоломи. І вирушають в дорогу.