Військова бюрократія: Сім'ї загиблих солдатів не можуть отримати виплати (відео) [ Редагувати ]
Бюрократія чи злочин. Сім'ї загиблих воїнів не можуть вчасно отримати виплати, солдати йдуть під кулі без елементарних страховок.
В Міноборони лише обіцяють - військовим, які перебувають на Сході, платитимуть більше. Навіть рядові отримуватимуть по 5-6 тисяч гривень. От тільки за документами солдати подекуди взагалі не воюють, а приміром, перебувають на навчаннях.
Таких прикладів з початку воєнних дій на сході країни тільки більшає. Наші кореспонденти зустрілись з тими, хто повернувся з передової, і хто збирається на фронт. І про ще один бік війни - далі в сюжеті.
Вони самі їдуть на фронт. Проситися, щоб їх зарахували у бойову частину. Їм нічого не потрібно від держави - ні зарплати, ні обмундирування. Лише зброя і наказ. Але добровольці кажуть - після війни обов'язково хтось запитає у влади: а як захищений той, хто захищав країну? Бійці Нацгвардії, які повернулися зі Слов'янська, - запитали вже зараз.
Владислав боєць першого батальйону національної гвардії України:
- В документації пишуть одне, що ми були в Павлограді, а буквально тиждень тому ми вернулися Із Слов'янська.
Юрій, боєць нацгвардії:
- По телевізору кажуть, що тисячі зарплати. А у нас 6 гривень на день.Командири називають це непорозумінням.
Олексій Пальваль, командир першого резервного батальйону Нацгвардії:
- Існує психологічний синдром після бойових дій. Так, як хлопці не служили в армії, ніколи не були в зоні бойових дій.
Звичайно ж, вони воюють не за гроші. Головне - перемогти. І через 10 днів знову вирушать на фронт. Але навіть посвідчення "Учасник бойових дій" буде не в усіх, хто зараз воює.
Павло Шишолін, перший заступник голови Держприкордонслужби України:
- Держава нас не включила в перелік тих хто відноситься до учасників бойових дій. Нажаль, це відношення до прикордонників.
Військові шпиталі у Харкові, Києві та Львові зараз переповнені. Людей рятують кращі лікарі. Генерали вручають нагороди та присвоюють позачергові офіцерські звання, а значить і надбавки до зарплати. Але багатьом з тих, хто стікав кров'ю на полі бою, у діагнозах пишуть, що заманеться.
Василь Щербаков, командир групи батальйону оборони краю "Полісся":
- Хлопці перебувають у госпіталях, у яких по 3-4 кулі. а їм пишуть, що перебували на полігоні широкий лан і хворіють різними хворобами ГРЗ, ангіна. тобто ніяких натяків на те, що хлопці проливали кров.
У Генеральному штабі підтверджують, що неточні діагнози дійсно існують. Обіцяють переглянути після війни.
Олександр Размазнін, начальник головного управління по роботі з особовим складом Міністерства оборони України:
- Цим людям, що їм пишуть, що він упав, по завершенню бойових дій, буде записано, що він отримав травму під час таких-то дій в такому-то районі.
За кадром. Страховка гарантована поки що лише в одному випадку. Загибелі. 600 тисяч гривень.
Вона ще не розуміє, що таке війна. Але маленька Саша вже знає, хто такі "погані люди". Її тата вбили у Маріуполі. Родіон був добровольцем батальйону "Азов". Він загинув 9 травня, під час звільнення райвідділу міліції. Страховку отримати сім'я не може. І навіть оформити пенсію через втрату годувальника.
Євгенія Добродомова, удова бійця батальйону "Азов":
- Документів про причини загибелі я ще не отримувала. А без них я нічого не можу робити. Мені пояснюють, що треба проводити розслідування там. Але розслідування там провести неможливо.
Але тут, на передовій, зараз про правду життя не думають - лише про правду війни.
Андрій, десантник:
- Я дав присягу на вірність народу. мене в цей момент цікавить тільки щоб я спас життя своєму товаришеві і виконав свій обов'язок. Ми приїхали, аби вигнати цю нечисть з неньки України. Ми не думаємо ні про гроші ні про що. Розумієте?
Але війна колись закінчиться. І державі рано чи пізно доведеться давати відповідь, як захистити захисників.
Ольга Сас, Лариса Задорожна, Ірина Баглай, Ірина Романова, телеканал "Інтер".