На Кіровоградщині чорнобилець звинувачує агрофірму у присвоєнні землі [ Редагувати ]
Гучний земельний конфлікт спалахнув на Кіровоградщині. Тут власник земельного паю - чорнобилець, інвалід третьої групи - звинуватив місцеву агрофірму у привласнені своєї землі. Мовляв, ті підробили угоду оренди, знищили його посіви та погрожують фізичною розправою. Власник підприємства ці звинувачення відкидає та стверджує, що все - законно. У конфлікті розбиралися наші кореспонденти.
Петро Хвалько, власник паю:
- Оце мій пай площадю почті 10 гектарів.
Однак господарювати на своїй землі Петро Васильович не може. Пояснює, у 2009 році закінчився договір оренди з місцевим товариством. Нового - не укладав. І все ж землю продовжували обробляти працівники агрофірми. Вирішити це питання через правоохоронні органи у власника - не вийшло, тож цьогоріч попри погрози керівництва агропідприємства вирішив сам засіяти свій пай. Витратив майже двадцять тисяч гривень, а за кілька днів його посіви - знищили.
Петро Хвалько, власник паю:
- Мені було спалено сою і перекультівіровали і пересіяли на моєму паю посіяли другі особи.
Керівництво агропідприємства факт знищення посівів - не заперечує. Кажуть, вчинили так, бо мають з ним договір оренди. У телефонній розмові власник підприємства повідомив, цей конфлікт виник через звільнення сина Петра Хвалька, який працював у господарстві.
Андрій Твердохліб, власник агрофірми:
- У нас есть договор до 2017 года зарегестрирован все как положено. Он сказал: больше на моей земле работать не будете, потому что мой сын не работает. Соответственно как бы мы не согласились. До 2017 года никто ничего не даст ему засеять.
Власник паю - це заперечує.
Петро Хвалько, власник паю:
- Фальшивка є, я договір ніякий більше ні з ким не злажував і ні одного договору з Твердохлібом я не злажував.
Петро Васильович показує документи - це численні звернення до міліції, прокуратури та органів влади. Їх він назбирав - за п'ять років. Наразі цю справу розслідує районна прокуратура.
Ярослав Дмитрук, заступник начальника управління прокуратури Кіровоградської області:
- Призначено на даний час провадження також судово-почеркознавча експертиза з метою перевірки доводів заявника щодо підпису договору оренди належної землі заявника. Експертиза триває після чого будуть прийняті належні висновки.
Втім, доки тривають експертизи, позиція прокуратура не на боці землевласника. Кажуть, допоки триває слідство право обробляти цю землю залишається за орендарем.
Олена Бринза, Володимир Кувакін, Новини, телеканал "Інтер".