Коваль показав депутатам нові українські бронежилети (відео) [ Редагувати ]
А ось голова Верховної ради Олександр Турчинов переконаний - операція з перекриття українсько-російського кордону фактично завершена. Про це він заявив, відкриваючи засідання Верховної ради. І щойно завершив свій звіт перед депутатами про перебіг АТО на Сході України виконувач обов'язків міністра оборони Михайло Коваль. Як міста звільняють від терористів та чи забезпечені українські військові засобами спецзхисту - знає наш кореспондент Катерина Лисенко. Вона перебуває у Верховній раді і зараз на прямому зв'язку зі студією.
Вітаю, Катерино! То про що розказав в.о. міністра оборони?
Тема сходу - головна у Верховній раді. Головну новину озвучив Олександр Турчинов на початку засідання. Її вітали оваціями.
Олександр Турчинов голова Верховної ради України
- Ми мали можливість зранку спілкуватись з міністерством оборони. Міністерство оборони інформує, що наші підрозділи збройних сил підійшли до населеного пункту Ізваріно і тим самим фактично завершили операцію по перекриттю кордону!
Цю інформацію підтвердив виконувач обов'язків міністра оборони. Його сьогодні почути депутати хотіли найбільше за все, його доповідь лунала під бурхливі обговорення депутатів. Сам Михайло Коваль розказав - чим зараз забезпечені військовослужбовці.
Михайло Коваль, виконувач обов'язків міністра оборони України:
- На даний момент ми маємо уже 14 тисяч бронежилетів. При чому я взяв з собою бронежилет. Це бронежилет українського виробництва, який повністю відповідає всім вимогам. Броня четвірка. Спереди, сзади. Розгрузка. Кевлар по боках. Ціна бронежилета 4120 гривень. Але я повинен сказати вам на даний момент нажаль, немає терміна такого "всьо для фронту, всьо для побєди" казали раніше, то зараз нажаль ми відчуваємо дуже великий супротив.
Головний супротив, за словами Михайла Коваля, це те, що антимонопольний комітет призупинив процедуру закупівель. І по суті зараз доставка бронежилетів заблокована. На цю інформацію Турчинов відреагував миттєво - доручив генеральній прокуратурі розібратися з діями антимонопольного комітету.
Питання щодо стану військових лунали не тільки до Коваля, а й до представників міністерства здоров'я. Сьогодні виступав заступник міністра. В нього запитували, якими медикаментами на сьогодні забезпечені військові на сході.
Василь Лазоришинець, заступник Міністра охорони здоров'я:
- Що стосується індивідуальних аптечок. Нами подано замовлення на ці індивідуальні аптечки на 300 тисяч одиниць до європейського бюро ВОЗ. Що стосується госпіталів і організації співпраці з лікарями без кордонів. Ми подали заявку на 10 госпіталів, нажаль вони можуть надати нам лише один такий госпіталь.
Олександр Кузьмук. народний депутат України:
- Уряд України працює в алгоритмі мирного часу. Що таке відповідь, що ми замовили в Європі 300 тисяч аптечок. Так от ви починайте рахувати, кому вони вже непотрібні будуть, ваші аптечки. Коли прийшли Тодсерокс в центральний госпіталь. Завезли волонтери. Які є вже насправді сьогодні контрабанда. А ваші чиновники-бюрократи не можуть його сертифікувати.
Депутати попросили від Кабміну, щоб вони вносили свої пропозиції і Верховна рада, таким чином, реагуватиме. Перший закон, який вже встигла ухвалити Рада - закон про соціально правовий захист військовослужбовців та членів їх родин. Він передбачає надання пільг на отримання освіти осіб, батьки яких військовослужбовці.
Дякую! На зв'язку з парламенту була Катерина Лисенко.