Атаки на аеродроми, знищення стратавіації: які найяскравіші операції ГУР [ Редагувати ]
Атаки на аеродроми противника, знищення стратегічної авіації та руйнування Керченського мосту. Це неповний перелік спецоперацій Головного управління розвідки Міноборони України. Про найуспішніші операції української розвідки розповість Михайло Манилюк.
Атака на аеродром "морозовськ" у ростовській області. За даними Головного управління розвідки, знищено бомбардувальник Су-34 та повністю зруйновано склад авіаційного озброєння. На цих супутникових знімках добре видно наслідки удару кілька днів тому.
А ці ексклюзивні кадри оприлюднило видання "Kyiv Post". Наприкінці липня угруповання "Хімік" Головного управління української розвідки комплексно атакувало позиції російських військ у Сирії. Ціль - військова техніка рф на місцевій авіабазі.
А це відео з республіки Малі. Повстанці північних туарегів вбили та поранили десятки солдатів і найманців російської ПВК "Вагнер".
Андрій Юсов, представник ГУР МО:
Повстанці отримали необхідну інформацію і не лише інформацію, яка дозволить їм провести успішну операцію проти російських воєнних злочинців.
Іван Ступак, військовий аналітик, працівник СБУ (2004-2015 рр.):
Ми бачимо багато дійсно вдалих моментів, багато зухвалих операцій, яких раніше не було. Це й проникнення глибоко в тил ворога.
Знищення російських кораблів, літаків та нафтобаз, звільнення від ворога острова Зміїного та "вишок Бойка" - усе це було б неможливим без участі спецпризначенців Головного управління розвідки. От уже чотири роки ним керує Кирило Буданов, який часто й сам бере участь у спецзавданнях.
Я абсолютно точно розумію, що на мене очікує.
У нещодавньому інтерв'ю "ТСН" головний розвідник України наголосив: ми здатні дотягнутися навіть до найвіддаленіших аеродромів росії, звідки стратегічні бомбардувальники злітають, щоби випускати ракети по мирних містах.
Кирило Буданов, керівник ГУР МО:
Нещодавно дрони дійшли до певних аеродромів російської федерації: до північних, до Оленьї і так далі, там є вражені дальні бомбардувальники і це змусило хоча б на кілька днів відтягнути чергові удари по нас.
Одна з найзухваліших операцій ГУР дістала назву "Синиця". Торік російський пілот Максим Кузьмінов перегнав до України бойовий гелікоптер Мі-8.
Я не хотів сприяти злочинам рф і усвідомлював це. Мені подобається українська культура, музика. Я активно просував саме свою позицію і через це до мене в росії було дуже погане ставлення.
російському пілоту та його родині запропонували залишитися тут, в Україні. Але він вирішив перебратися до Іспанії. Там його вбили. І це аж ніяк не прорахунок ГУР, каже військовий експерт.
Іван Ступак, військовий аналітик, працівник СБУ (2004-2015 рр.):
Він сам сприяв тому, щоб його знайшли і вбили. Він поїхав до Іспанії і там він вів такий спосіб життя, яким приваблював до себе максимальну увагу. Хизувався знайомством з офіцерами ГУР, він казав, що під охороною ГУР, він вів спосіб життя, як в останній день, придбав собі автомобіль Мерседес передостанньої моделі, коштовний, нафарширований, він щоночі пиячив з друзями.
Робити те, що раніше ніколи ніхто не робив. Схоже, це негласне кредо Головного управління розвідки України. І військові аналітики переконані: найближчим часом на росії стане ще гарячіше!
Іван Ступак, військовий аналітик, працівник СБУ (2004-2015 рр.):
Чи можемо говорити про подальші влучання на території рф? Так, вони будуть. Так, ліквідація різних колаборантів, зрадників, ліквідація людей, які розв'язали цю війну. Вибухи, підпали, знищення будуть.
Буде і знищення Кримського мосту.
Кирило Буданов, керівник ГУР МО:
Всі працюють і над дальніми ударами. Це все потребує, скажемо так, вирішення комплексного. Робота йде.