Украинские учителя ищут материальных благ за рубежом [ Редагувати ]
Учора в Україні відзначили День учителя. За статистикою, педагогів, що працюють, - майже 900 тисяч. А тих, хто навчався на вчителя, але за фахом не працює, - в рази більше. Наступний матеріал - про тих, хто змушений був відмовитись від вчительського хліба і податися за далекі моря у прямому сенсі слова.
У Жанни дві вищі педагогічні освіти. У рідному Кам'янці-Подільському викладала англійську у школі і займалася з дітьми-інвалідами у технікумі. Нині збирає тарілки зі столів - працює офіціанткою на круїзному лайнері. Причина банальна.
Жанна Барищук, колишня вчителька:
- Не вистачає, та ми б з задоволенням лишились би в Україні, працювали би в школі, але як немає матеріального задоволення, то ми получаєм матеріальне задоволення тут, а моральне лишається вдома.
Не вистачало грошей і молодій вчительці з Запоріжжя Тетяні Вакуленко. Довелося стати продавцем у парфумерному магазині. Зарплата - ушестеро більша. Задоволення - жодного.
Тетяна Вакуленко, колишня вчителька:
- Скучаю, я даже здесь скучаю, каждый раз, когда я прохожу мимо детского клуба. Я так, ой детки мои, я за вами скучаю, скучаю, конечно.
Сумує за своїми учнями і Олександр Смалько з Одеси.
Олександр Смалько, колишній вчитель:
- Были очень талантливые дети, которые очень легко шли на контакт, очень легко подавались обучению, они были очень трудолюбивые, они хотели знать, я с какой-то даже благодарностью и с какой-то такой теплой тоской вспоминаю эти годы.
Платили в школі мало. Доводилось давати приватні уроки морякам - підтягувати їх англійську.
Олександр Смалько, колишній вчитель:
- Они мне показывали десятки тысяч, скажем так, фотографий со всего мира, где они были, они показывали те блага, который у них были - это машины, квартиры.
Про це молодий учитель міг лише мріяти, тому й подався у моря. Спершу працював барменом. Тепер - менеджер з персоналу. На роботу Олександр не жаліється, та, зізнається, з учнями було краще.
День вчителя на кораблі не святкують, тож ці педагоги залишились без квітів і привітань. Та кожен із них все ж мріє колись таки повернутися у школу.
Олена Цинтила, Максим Соколик, Новини, ТК "Інтер", Іспанія
Наприкінці 90-х Віталій Сіробаба з Сумської області подався на заробітки до Москви.
Йому обіцяли 800 доларів зарплати. На ті часи - великі гроші для робітника! Але обіцяних грошей він так і не побачив! Замість того на нього чекали жорстокі побої і рабська праця. Сьогодні в студії ток-шоу "Стосується кожного" Віталій відверто розповість про пережите. Дивіться о 18-й годині на телеканалі "Інтер".
Якщо у вашому житті виникла складна безпорадна ситуація, про яку ви готові розповісти у студії ток-шоу "Стосується кожного", пишіть нам на гарячу кнопку podrobnosti.ua. Зараз ви її бачите на своїх екранах. "Стосується кожного" - програма, яка змінює життя.