Під Києвом колектори погрожують забрати будинок у пенсіонерки [ Редагувати ]

Під Києвом пенсіонерка потерпає від цькувань колекторської компанії. Ті погрожують забрати будинок, майно і навіть худобу. А все через кредит, який взяв її загиблий в АТО син перед тим, як піти захищати Україну. Історія тягнеться вже другий рік. Деталі з'ясовував Даніїл Снісар.
У Клавдії Никифорівни на полиці старої шафи фотографія загиблого сина. Бабуся розповідає: коли Андрій отримав повістку з військкомату без вагань пішов воювати.
"Він мені дзвонить: мама, будемо приймати бій. І він зразу, як кажуть, з човна на бій", - сказала Клавдія Никифорівна, мати загиблого бійця
У складі 25 батальйону "Київська Русь" Андрій не раз брав участь у боях під Дебальцевим наприкінці 2014. Там за свободу української землі він і віддав своє життя. В останню путь Андрія проводжали всією Кожанкою. Та не минуло й тижня після похоронів, як старенькій почали надзвонювати та писати погрожувальні листи колектори. Вимагали повернути кредит 33 тисячі гривень.
"Я старалася не слухати. Не слухати, бо погрози йшли то що треба", - сказала Клавдія Никифорівна, мати загиблого бійця
Як з'ясувалося, кредит у банку взяв її син 9 тисяч гривень. Про свою службу фін-установу він не попередив. Тож за два роки набігла чимала пеня за прострочення терміну виплати. Після смерті Андрія банк передав позику до приватної колекторської компанії, аби ті стягли борг зі спадкоємиці. Та офіційно Клавдія Никифорівна такого статусу не набула, адже Андрій не складав заповіту. Та й колектори, за словами юристів, взагалі не мають жодного права на стягнення боргів.
"На сьогоднішній день, колектори це просто люди, що не мають ніяких спеціальних повноважень і влади. Зараз подібними питаннями займається виконавча служба, на стадії виконання судових рішень. Вам можуть дзвонити юристи, вам можуть дзвонити різні люди, просити і вимагати виконання зобов'язання. Якщо ви не будете їх виконувати ніякого примусового виконання вони самі не зможуть зробити", - сказав Михайло Ілляшев, юрист
Пізніше, за словами матері загиблого бійця, його товариші з"ясували, що кредит був застрахований. У разі смерті позичальника його мала виплатити страхова компанія. Та в банку повідомили - для цього необхідне свідоцтво про смерть.
"Перше ми послали наче поштою. Думали, що це воно і пошта, і ті люди зрозуміють і приймуть. Але, як виявилось - вони не отримували", - сказала Клавдія Никифорівна, загиблого бійця
Коли у колекторській компанії дізналися про те, що історією цікавляться журналісти, відразу ж знайшли всі документи і почали виправдовуватися за 2 роки цькування пенсіонерки.
"Ми отримали свідоцтво про смерть, відразу надали це свідоцтво банкую Можливо ці листи відправлялися до того, як банк відкликав у нас ця справа. З нашого боку ніяких дзвінків і повідомлень більше не буде надходити", - сказав Ігор Кравчик начальник юридичного відділу ТОВ "КРЕДИТЕКСПРЕС Юкрейн Ел.Ел.Сі."
Нині Клавдія Никифорівна чекає на письмове підтвердження відсутності зобов'язань від фін-установи. І сподівається, що більше не здригатиметься під час дзвінків з невідомих номерів.