На Київщині ремонт шляхопроводу руйнує селянам будинки [ Редагувати ]

Міст будують - хати тріщать. На Київщині мешканці села Зеленьки нарешті дочекалися ремонту аварійного шляхопроводу. Але тепер змушені перекривати в'їзд до власного села. Чому - з'ясовували наші кореспонденти.
Ця грунтівка уже місяць - частина автошляху Київ - Дніпро. Відколи один з мостів закрили на ремонт, трафік з траси державного значення перемістився на вулиці села Зеленьки.
Об'їзд організували трасами районного значення - розставили відповідні дорожні знаки. А це - гак майже в 40 кілометрів. Тому більшість машин, разом із фурами та рейсовими автобусами - обирають сільські вулиці. Ось кадри, зняті напередодні.
Усе подвір'я Катерини Сергіївни вкрите шаром пилюки. Курява стоїть як туман. Так живе півсела.
"- Я три рази на день прибираю, ми задихаємся. Сивий весь город - білий, хіба ж в таких умовах можна жити?"
Через щільний потік машин батьки бояться випускати на вулицю дітей. А ті, що живуть обабіч дороги, - непокояться за власне житло.
"Он з'явилась тріщина. Відчувається дуже сильна вібрація. Дружина ніч не спить, тому що десь до опів-на дванадцяту - о дванадцятій ідуть важкі машини і починають в пів четвертої зранку".
Каменем спотикання став ось цей шляхопровід. На його капітальний ремонт на початку осені виділили понад 10 мільйонів гривень. Селяни нарікають, - у сусідніх селах на час ремонту поруч із розібраною конструкцією насипали тимчасовий міст. У Зеленьках вирішили зробити інакше.
"По проекту взагалі ніякого об'їзду тут не передбачено. Це додаткові витрати ідуть, тому тут не передбачено це, у нас же економія", - заявляє Петро Лозовський, виконроб будівництва.
Про дорожній колапс уже знають і поліція і чиновники району. Однак вдіяти, кажуть, нічого не можуть.
"Водії їдуть з усієї України, і якщо одного покарали - інший позаду їде і не знає. Це дорога державна, то ось район впливу на проектування і фінансування чи підготовку дорожньої документації не має", - говорить Костянтин Жданов, перший заступник голови Миронівської райдержадміністрації.
В облавтодорі, який і замовив ремонт мосту, - проблеми не бачать. Обіцяють відкрити шляхопровід 15 листопада. Втім, лагодити розбиті сільські дороги - наміру не мають: мовляв, цим має опікуватися місцева влада. Тим часом обурені люди уже почали облаштовувати на в'їзді блокпости - аби завадити вантажівкам далі нищити село.