Україна стоїть на порозі нових можливостей - Гройсман [ Редагувати ]


У столиці відкрився IV Міжнародний економічний форум. Обговорити глобальні економічні процеси до Києва з’їхалися делегати з Італії, Франції, Польщі, країн Балтії. Серед почесних спікерів - лауреат Нобелівської премії миру Радженра Пачаурі, президент Щорічного інвестиційного форуму Давуд Аль Шезаві, Голова Групи підтримки України Європейської Комісії Пітер Ваґнер, Генеральний секретар Римського клубу Грем Макстон, а також українські урядовці, депутати та міжнародні експерти.
Привітати учасників форуму завітав і прем’єр міністр України Володимир Гройсман. Він запевнив - задача уряду - всіляко підтримувати зарубіжних інвесторів і зробити максимально комфортні умови для бізнесу в Україні.
Про що ще говорив прем’єр і які головні завдання окреслив перед українською владою на найближчий час - ми зібрали ключові висловлювання голови уряду на відкриті форуму.
Десятиріччя втрачених можливостей
"Україна пройшла непростий шлях від отримання нашої незалежності до викликів останнього десятиріччя,а я останнє десятиріччя вважаю десятиріччям втрачених можливостей, коли ми отримали слабку економіку, слабку інституційну базу і багато інших проблем".
На шляху економічного зростання
"Саме сьогодні ми маємо величезний шанс стати по-справжньому економічно сильною державою. Ми маємо багато сфер, як потребують модернізації, починаючи від національного законодавства і завершуючи впровадженням інноваційних рішень. Україна має нарешті перестати бути країною сировинного типу економіки і для нашого уряду є надзвичайно важливим створити умови, за яких бізнес може бути більш успішним. Ми маємо створювати додану вартість саме в Україні. Це непростий шлях, але в 2017 році ми розпочали шлях економічного зростання".
Про примноження інвестицій
"Нам потрібно зробити критичну масу умов, за яких інвестиції в Україні будуть зростати. Ми визначили ряд кроків: починаючи від системи освіти в України. Ми змогли за цей рік прийняти ряд важливих рішень. Буквально декілька днів назад парламент прийняв історичне рішення - формування нової пенсійної системи, яке є справедливим".
Про перспективи приватизації
"Перед нами стоїть завдання - відкриття можливостей для відкритої і прозорої приватизації. Ми маємо відродити кредитування реального сектору економіки, ми стаємо на порозі створення інноваційних банків, індустріальних банків, де ми можемо формувати український інноваційний продукт".
Про "українські мізки" у світі
"Україна має певні лідерські позиції у світі, але я точно знаю, що в кожному куточку світу є український інтелект, є українці, які створюють інноваційний продукт. Ми маємо все зробити для того, щоб цей продукт був створений в нашій рідній країні".
Про якісну освіту
"Наше завдання - збільшити фінансування національної освіти, щоб отримати якісні кваліфіковані кадри для розвитку держави. Особливу увагу ми приділяємо модернізації професійно-технічної освіти. Сьогодні нам потрібні кваліфіковані робітничі кадри і ми маємо адекватно створити систему їх підготовки. Нам треба змінювати систему управління наукою. Наші можливості стають реальністю".
Про бізнес-клімат
"86% учасників Європейської бізнес-асоціації оптимістично дивиться на розвиток української національної економіки. Ми маємо стати партнерами між бізнесом і владою. Ми завжди на стороні чесного і відкритого бізнесу".
Відзначимо, що IV Київський міжнародний форум буде проходити 5-6 жовтня в столиці.
Фахівці зі світовим ім'ям будуть поділяться власним досвідом ведення бізнесу та обговорять перспективи партнерства з українськими підприємцями. Цього року серед топ-тем форуму - розробка економічної стратегії і збільшення інвестиційної привабливості України.