Бразилія залучає армію до гасіння масштабної пожежі в Амазонії [ Редагувати ]
Бразилія залучає війська до гасіння лісових пожеж в Амазонії. А Болівія запросила міжнародної допомоги. Масштаби лиха, що вразило тропічні ліси, які вчені вважають головними легенями планети, вразили навіть лідерів великої сімки. Детальніше про це - далі в сюжеті.
Так, із плакатами і антиурядовими гаслами, кілька тисяч бразильців вийшли на набережну Ріо-де-Жанейро. Серед них грінпісівці та представники індіанських племен. Вони закликають владу до рішучих дій на захист їхньої домівки - амазонських лісів - від знищення вогнем.
"Ми мусимо це зупинити. Більшість території Бразилії вже була сплюндрована, а тепер руйнування - просувається вглиб Амазонії і зрештою спустошить її. Ми не можемо цього допустити, бо постраждає вся планета. Наслідки відчує увесь світ", - говорить Майкл Барет Сунга, індіанець.
"Це наша декларація любові до природи. Ми маємо зберегти природу. Бо це врятує наші життя", - говорить Жеральдо да Сильва, протестувальник.
Небувалі пожежі, що останніми тижнями вирують у найбільшому в світі тропічному лісі стали екстреною темою для обговорення на саміті G7. Лідери сімки погодили план порятунку та вирішили якнайшвидше доправити допомогу до країн, що борються з пекельною стихією. Ініціював перемови господар саміту Еммануель Макрон.
"Усі одностайно погодилися негайно надати допомогу державам, що постраждали від пожеж. Ми маємо поважати суверенітет цих держав, підтримувати розвиток їхньої економіки, а також - вживати заходів щодо відновлення лісових насаджень. Оскільки проблема амазонських лісів - важлива для всього світу з погляду збереження біорізноманіття та боротьби з глобальним потеплінням", - говорить Еммануель Макрон, президент Франції.
Про міжнародну допомогу вже попросила влада Болівії. Керманич країни навіть призупинив передвиборчу президентську кампанію. Адже палає мільйон гектарів лісів. Свої оселі залишили понад мільйон місцевих жителів. До гасіння залучили дві тисячі рятувальників та авіацію. У Сусідній Бразилії долати полум'я допомагають військові. Та на думку екологів, щоб спинити вогняний наступ, тамтешньому уряду насамперед варто було б переглянути свою політику підтримки сільськогосподарського освоєння джунглів. Позаяк більшість з 80 тисяч займань - наслідок випалювання лісу під ферми та підприємства.