Британія б'є рекорди за кількістю хворих через новий штам COVID-19 [ Редагувати ]
Попри початок масового щеплення, у Великій Британії знову фіксують коронавірусні рекорди. Різкий стрибок захворюваності пов'язують із новою мутацією вірусу. Тепер він швидше поширюється країною. Чи панікують через це британці і яка ситуація у столиці?
Британська статистика коронавірусу - найгірша в Європі. Від його ускладнень тут уже померли понад 70 тисяч людей, інфікованих - понад 2 мільйони. А зведення останніх днів не додають оптимізму. Мутований вірус поширюється наче вогонь і лише за добу уразив понад 50 тисяч британців - такого не було навіть на піку першої хвилі.
Тож аби хоч трохи зменшити навантаження на лікарні, ще більше регіонів країни відправляють у найжорсткіший - четвертий рівень карантину.
Найсуворіші обмеження вже півтора тижня діють у столиці. Ось ця вулиця в центрі - яскравий приклад. Дивіться: закрита перукарня, магазин ювелірних прикрас, банк працює лише до обіду. Через дорогу відчинена аптека. Кафе та ресторани теж приймають замовлення. Щоправда, лише на винос. Так само відчинені супермаркети та продуктові.
Ось це відео порожніх полиць облетіло світ. Мовляв, лише погляньте, британці скуповують усе підряд у страху перед вірусом-мутантом. Але часто новинарі забували додати, що відбувалося це перед головним святом року - Різдвом. Просто порівняйте з ажіотажем у наших супермаркетах перед Новим роком. Окрім того, місцеві запасалися харчами ще й через загрозу жорсткого Брекзиту та можливих перебоїв з постачанням.
Нині ж я спокійно купила усі необхідні мені продукти. Це молоко, хліб, курятина та овочі. На полицях усього вдосталь. У магазині - лише поодинокі відвідувачі.
Звичайно, скажуть ті, хто бачив ці кадри з лондонських вокзалів. Усі ж розбіглися зі столиці, щоби не заразитися мутованим ковідом. Але знову ж таки, ці кадри зняли напередодні запровадження суворих обмежень і заборон на подорожі країною. Люди поспішали виїхати з регіону, бо інакше не змогли б відсвяткувати Різдво зі своїми родичами.
Можете переконатися самі: на вулицях Лондона - ніякої паніки. Люди продовжують жити в умовах пандемії. Так, карантинні обмеження постійно змінюють і до них треба призвичаюватися. Але це додає відчуття безпеки. Бо таким чином влада контролює швидкість поширення вірусу та завантаженість лікарень.