Три предмети за дві години: як проходитиме вступна кампанія у 2022 році [ Редагувати ]

Три предмети за дві години. Знання з найважливіших дисциплін мають довести українські випускники, які планують здобути вищу освіту. Напередодні стартувала основна сесія тестування, яка триватиме до 10 серпня. Географія тесту - розмаїта: хтось складає його під обстрілами, хтось - за кордоном.
Тож чи вистачить 60-ти питань, аби визначити рівень учнів? Що простіше ЗНО чи НМТ? Моя колега Карина Вакарєва дослідила питання.
Боротьба на освітньому фронті триває. Попри війну в Україні - вступній кампанії бути. Замість традиційного ЗНО абітурієнти складатимуть національний мультипредметний тест.
Це тестування на комп'ютері. Іспит складається із трьох блоків: українська мова, математика та історія України. На кожен предмет - по 20 завдань. На виконання тесту відводять дві години. Їх учасники розподіляють на власний розсуд. Відмінність мультитесту від ЗНО вже прокоментували у МОН.
Андрій Вітренко, заступник міністра освіти і науки України:
Головна різниця, перше - національний мультипредметний тест здається одним тестовим днем замість трьох, як класичне ЗНО. Друга різниця - це формат ЗНО, але без паперових носіїв та складної логістики. Третя різниця - це безпека, тобто, менші пункти тестування.
Тимчасові екзаменаційні центри створили по всій країні - їх адреси не розголошують навмисно з міркувань безпеки. Про дату та місце проведення тесту знають лише вступники та персонал. Приходити просять за півгодини, але не пізніше, ніж за 10 хвилин до початку тестування. Звісно, що телефони, навушники та блокноти доведеться залишити на вході.
Складатимуть мультитест в Україні і за кордоном, куди через війну виїхала значна частина абітурієнтів. Там, у спеціально облаштованих комп'ютерних центрах, з учасниками працюватимуть україномовні педагоги.
Всього понад 229 тисяч вступників: з них понад 201 тис. проходять тестування в межах України, близько 28 тис. будуть складати НМТ за кордоном; 31 країна - повний список дивитися на сайті МОН.
Серед українських міст найбільше охочих взяти участь у тестуванні виявилося у Києві, Львові, Дніпрі та Одесі.
А за кордоном найчастіше обирали Німеччину, Чехію та Польщу. Пройти тест можна один раз. Але хвиль буде три. Основна сесія стартувала 18 липня і триватиме до 10 серпня. А для тих, хто з вагомих причин не встиг зареєструватися на основну - проведуть іще дві: додаткову та спеціальну.
Дарина мріє про фах перекладача. Тест здаватиме наприкінці липня. Труднощів в процесі підготовки не відчула. Щоправда, є запитання до самої процедури.
Дарина Костенко, абітурієнтка:
Якось не дуже зрозуміло, чого очікувати. Ну є демонстраційний варіант, звичайно. Але як це? На комп'ютерах оце здавати щось? Незрозуміло, чи буде воно там підвисати трошки. Чи можна буде повернутися із завдання на завдання?
Костянтин теж абітурієнт. Навчатися хоче в університеті Шевченка. Для вступу обрав англійську, втім, вона хлопцю не знадобилася.
Костянтин Степенко, абітурієнт:
В мене спочатку була паніка, оскільки я ж не знав, шо історія і потрібно це готувати. Я почав шукати різні вебінари, різні курси.
Хлопець певен - цьогорічний мультитест здати легше, ніж ЗНО. Бо ж твору з української мови писати не треба. І бачить очевидні переваги -
Костянтин Степенко, абітурієнт:
Зараз в нас є мотиваційний лист, який рекомендує тебе як абітурієнта до закладу вищої освіти. І це дуже гарна форма для вступу. Оскільки в американських вузах це давним-давно використовують.
У разі повітряної тривоги всіх учасників тестування проведуть до укриття. Якщо ж вона буде тривалою, вступникам запропонують пройти тест під час додаткової сесії.