На Черкащині засуджений грабіжник побив ветерана: чи покарають кривдників [ Редагувати ]
У Смілі, що на Черкащині, місцевий "кримінальний авторитет" побив колишнього військовослужбовця. Усе через те, що боєць шукав у соцмережах винуватця аварійної ситуації, що сталася на дорозі з його батьками-пенсіонерами. Місцевий кримінальник упізнав в дописі свою автівку й викликав чоловіка на розмову. Чим усе закінчилось? І де тепер зловмисник? Дивіться.
З появою цього відео і розпочався розголос історії з побиттям колишнього військового. У людному місці Сміли група людей спостерігає, як один завдає ударів чоловіку у формі.
Це вже після удару 37-річний Анатолій Гончаренко намагається зорієнтуватись на місці. Чоловік - колишній військовослужбовець, який з перших днів повномасштабного вторгнення був добровольцем в ТРО, а потім потрапив у Сили спеціальних операцій. Отримав контузії, але звільнився з війська, бо мав доглядати за хворою матір'ю. Саме через конфлікт батьків-пенсіонерів на дорозі з молодиком на євроблясі Анатолій і шукав кривдника батьків. Ті встигли сфотографувати машину, водій знайшовся, та цивілізованої розмови не вийшло.
Анатолій Гончаренко, постраждалий:
Він ударив і сказав мені, що ти засвітив мене і мою машину в інтернеті, начав обзивати, і каже з тебе 5 тисяч доларів до завтра, а якщо не буде, то буде 10, а після завтра 15.
Вже наступного дня у соцмережах з'являється відео вибачень Анатолія.
Приношу вибачення хлопцям, що така ситуація сталась.
Анатолій Гончаренко, постраждалий:
Я написав це звернення, бо знав, що мої батьки не захищені, я дуже погано себе почуваю, того написав звернення в інтернеті так, як вони мені сказали. Нічого вони не боялись. І найперше - переживав за своїх батьків.
Як розмовляв учасник цього конфлікту - почули всі вже аж за тиждень. Громадські активісти вирішили привернути увагу до цього інциденту на сесії міськради.
Я тебе лічно, поняв? Приїдемо до батьків і будем по-другому вже балакать, ти понімаєш, шо проісходить?
Так сміливо і зухвало з Анатолієм балакає 28-річний Вадим Долотенко, його називають місцевим кримінальним авторитетом. І саме через його вплив постраждалий одразу і не наважився звернутись до поліції. Та коли історія набула розголосу, на інцидент відреагував і міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, того ж дня нападника оголосили у розшук.
А так його затримують менш ніж за добу, вилучаючи при цьому зброю та наркотичні засоби. Підозрюваний Вадим Долотенко переховувався в одному із готелів на Черкащині. Після затримання одразу хоче дещо сказати.
Приношу вибачення українському народу, українській армії за цю ситуацію, я поважаю українську армію, дана ситуація получилась нерозібраною.
А от батько Вадима, який теж був учасником цього конфлікту і наносив удари Анатолію, себе вважає винним частково, нібито так зреагував, бо ж постраждалий зняв номерний знак з машини. Чоловік, до слова, теж колишній військовий.
Олександр Долотенко, учасник конфлікту:
Різкий, особливо після війни контужений, я канєшна вибачаюсь і перед побратимами тоже, я не правильно поступив, хоча свою вину вважаю частичною, я б не поступив так ніколи, аби зі мною не поступили, я тоже не просто ветеран, а інвалід війни.
Тепер підозрюваним загрожує ув'язнення. Олександру Долотенку до 5 років, а от його сину Вадиму до 12, оскільки той злочинні дії вчиняє не вперше - до відповідальності він притягувався вже за участь у бійці та грабіж.
Зоя Вовк, речниця Головного управління національної поліції у Черкаській області:
Раніше 28-річний чоловік притягувався до кримінальної відповідальності. За перше він сплатив штраф, за друге йому обрали в суді умовний термін. Скоївши злочин під час умовного терміну, до нього будуть застосовані суворіші заходи.
А от Анатолій наостанок просить звернутись до усіх, хто підтримав його, адже саме завдяки суспільному розголосу цієї історії тепер можна сподіватись на справедливий вирок для кривдників.
Анатолій Гончаренко, постраждалий:
Щиро всім дякую, хто долучався, хто помагав, хто був не байдужий, я не знаю, як люди об'єднались так, громади й не тільки наше місто, це сильний народ, це розриває зсередини.
А ще чоловік вірить, що його історія - це приклад формування нової свідомості українців, коли військові захищають цивільних на фронті, а цивільні боронять і підтримують військових і ветеранів в тилу.
У вільній країні немає тих царів, тих 90-х і бандюків, ми вільні люди, хай всі гуртуються, добро щоб переважало і ми всі жили в мирі й спокої.