Європарламент голосує за допомогу Україні: хто виступає проти [ Редагувати ]
Дати дозвіл на далекобійні удари та збільшити військову допомогу. Резолюцію з такими закликами цього тижня підтримав Європейський парламент у Страсбурзі. Утім поруч із проукраїнськими тезами в сесійній залі лунали й проросійські. Хто їх озвучує? Дивіться далі.
425 депутатів - за, 131 - проти і 63 - утримались. З таким результатом Європейський парламент у Страсбурзі підтримав резолюцію "Про продовження фінансової та військової підтримки України державами-членами ЄС". На дебатах, що передували голосуванню, більшість політичних сил захищала право України на оборону з допомогою далекобійних ударів по території росії. Та закликали країни Євросоюзу розширити її підтримку.
Міхаель Ґалер, німецький депутат Європарламенту ("Європейська народна партія"):
Якщо Україна виграє, то виграємо і ми. Якщо Україна програє, то це також і наша поразка. Звертаюся до деяких урядів, зокрема й свого: перестаньте боятися путіна і його погроз. Коли ми його задовольняємо, він наступає. Коли ми сильні політично й допомагаємо Україні давати відсіч зброєю, ми ставимо її в позицію, з якої можна на переговорах шукати рішення згідно з міжнародним правом.
Також депутати закликали посилити українську протиповітряну оборону та не допустити гуманітарної кризи, яка може настати через російські обстріли української інфраструктури.
Три з восьми політичних сил Європарламенту виступили проти резолюції. Це представники двох новостворених ультраправих партій. Одна з них - "Патріоти за Європу". Її сформували за ініціативи угорського премʼєр-міністра Віктора Орбана. Ще одна ультраправа сила - "Європа суверенних націй", в основі якої німецька "Альтернатива для Німеччини". До них приєдналися ліві та деякі позафракційні депутати.
Противники резолюції, своєю чергою, наголошували на припиненні вогню та початку перемов з путіним. А також на скасуванні військових постачань, щоби не провокувати третю світову. Німець Ганс Нойхофф з групи "Європа суверенних націй" з трибуни заявив, що путін пішов війною на Україну, бо її хотіли взяти в НАТО. А польський антисеміт з проросійськими поглядами Ґжеґож Браун взагалі отримав низку несхвальних відгуків колег через висловлювання, ніби Європа сама продовжує війну, доки підтримує Україну.
Ґжеґож Браун, польський депутат Європарламенту (позафракційний):
Це що, якась воєнна рада? Чи ми в стані війни? І чи справді збираємося битися? За що? Проти кого? З якими ресурсами? Ми не допомагаємо Україні, коли продовжуємо війну. Ви не допомагаєте українському народові, який тікає з власної країни.
Бельгійська депутатка Кетлін ван Бремпт звинуватила ультраправі та ультраліві сили Європарламенту в підтримці диктатора. А німецька депутатка з групи "Оновити Європу" Марі-Аґнес Штрак-Циммерманн сказала, що Україна повинна вести переговори, але з сильної позиції, і лише тоді, коли сама вирішить. А до того часу Європа має бути поруч.