У Львові встановили рекорд наймасовішого курсу з такмеду [ Редагувати ]

Новий рекорд України сьогодні встановили у Львові. Майже дві тисячі українців онлайн і офлайн одночасно проходили курс з тактичної медицини. Серед учасників – воїни, яким ці знання знадобилися на лінії зіткнення. Більше про це – в сюжеті.
Нацгвардійці, поліціянти й прикордонники засвоюють знання з такмеду. На масштабні навчання прийшов і Владислав. Понад рік тому на Бахмутському напрямку за 5 метрів від нього розірвалася міна. Він наклав сам собі турнікети й пішки йшов з ними майже три доби.
Владислав, військовослужбовець:
Коли ти отримуєш поранення, ти не завжди розумієш, що з тобою відбувається. І ти не можеш оцінити свій рівень поранення. Чи рука в тебе є, чи її вже нема. Ти не розумієш, чи там багато крові витікає, чи там може бути один або два-три уламки.
Владислав переконався: знання тактичної медицини рятує життя. З ним згідний і Сергій. Він воював з 2014 року, бився за Маріуполь і пережив 10 місяців полону. Воїн згадує історію, як врятував побратима з пораненою грудною кліткою.
Сергій Карп'юк, військовослужбовець:
Берете звичайну кулькову ручку, зрізаєте її. Стержня нема – просто кулькову ручку. Вона, за рахунок того, що тверда, нею легше пробивати. Пробиваєте гортань – починає виходити повітря, піна, рідина, людина дихає. На даний час він досі служить, усе в нього добре.
Найбільше відпрацьовували масивні кровотечі. Інструкторка Ірина Васечко каже: людина може загинути від втрати крові упродовж двох хвилин.
Ірина Васечко, інструкторка, фельдшерка:
Тут настільки треба відпрацювати саму деталізованість, що вас вночі можна було розбудити, кинути вам турнікет, і ви без зупинки швидко його накладете.
Тренінг був корисним і для цивільних, вони могли долучитися через інтернет. Відтак через велику кількість тих, хто одночасно проходив навчання, цей курс такмеду став особливим.
Захід організував 7-й прикордонний Карпатський загін. Бійці закликають, у час Великої війни кожного: і армійців, і цивільних засвоїти тактичну медицину.