Сухопутні війська України проводять фізичну реабілітацію для українських захисників [ Редагувати ]
Відновитися після поранення. Сухопутні війська України проводять фізичну реабілітацію для українських захисників. У її межах військові займаються спортом під наглядом фахівців та відновлюються психологічно. Таким чином допомогти вже вдалося щонайменше трьом тисячам бійців. Усі подробиці у наступному сюжеті за матеріалами Сухопутних військ України.
Так Валерій за допомогою фізичних навантажень намагається відновити функційність своєї руки. Ще 2022-го, під час запеклих боїв за Бахмут, чоловік отримав важке поранення. Довгий час намагався впоратися із травмою самотужки. Та зрештою звернувся по допомогу до медиків.
Валерій, військовослужбовець:
Знаходився в машині. Прилетів "Ланцет", постраждало все, та найбільше рука. Я розумів, що 100% не буде, та я дуже дякую лікарям, що зберегли кістки. Чим довше буде війна, тим більше потрібно буде таких фахівців. На сьогодні на вулицях багато інвалідів, і однозначно це дуже важливе питання.
Така професійна фізична реабілітація бійців - ініціатива Сухопутних військ України. Там кажуть, фахівців, що нині готові допомогти військовим, бракує. Тож для інструкторів та медиків проводять тренінги. Їх навчають нових технік реабілітації поранених захисників.
Це тренування взводу стопи, підвищення еластичності фасцій, ось такі позитивні, здавалось би від того, що ми можемо просто прокатати стопу об м'ячик.
Анатолій Барньов, начальник управління фізичної культури та фізкультурно-спортивної реабілітації командування підготовки КС ЗСУ:
Які на посадах викладачів, інструкторів, викладачів, начальників, фахівців фізичної підготовки, спорту, військових частин, військових навчальних закладів, оперативних командувань. По приїзду у свої військові частини, в навчальні заклади, вони організують такі самі заняття.
Та не лише традиційною медициною. У Сухопутних військах кажуть, психологічне відновлення бійців - не менш важлива частина реабілітації. Позбутися збудливості нервової системи, замкнутості та навіть депресії можуть допомогти заняття кінним спортом.
Анна Бураго, засновниця реабілітаційного центру:
Перш за все ми працюємо з хлопцями з психоневрологічними захворюваннями, це перш за все ПТСР, з якими майже всі стикають хлопці, які повернулись з фронту. Мінно-вибухові травми, бо кінь також впливає на відновлення нейронних зв'язків, також це тривожно-депресивні розлади, тому що після таких занять підвищується настрій, знижується рівень депресії, і знижується рівень тривоги.
Фахівці наголошують, така комплексна реабілітація військових - це виклик, над яким доведеться працювати як зараз, так і після перемоги. А тому Сухопутні війська України планують і надалі навчати нових професіоналів та збільшувати кількість реабілітаційних центрів, аби кожен військовий зміг відновитися після важких боїв.