У двох школах Київщини встановили гібридні сонячні станції [ Редагувати ]
Відключення світла не завадять навчатися. Благодійники в Україні реалізують проєкт "100 сонячних шкіл" - роблять навчальні заклади енергонезалежними. Відтепер сонячними панелями обладнані ще 2 школи на Київщині. Усі подробиці далі.
Технічний експерт перевіряє показники сучасної гібридної станції, яку встановили в Немішаївському ліцеї на Київщині. Це 30 сонячних панелей на даху закладу. Цього достатньо, аби забезпечити школу електроенергією щонайменше на 4 години в разі відключень світла.
Євген Бабак, головний технічний експерт благодійного фонду:
Є сонце, а є система накопичення. Тому систему накопичення ми можемо зарядити як шляхом сонячної генерації, так і шляхом мережі, тобто централізованого енергопостачання. Це і є така перевага гібридної станції. Ми говоримо про критичне живлення, про критичних споживачів, про необхідність накопичити, зберегти енергію. Якщо виникають блекаути, щоб його можна було пройти спокійно.
З перших днів повномасштабного вторгнення укриття цього ліцею стало прихистком для пів тисячі жителів містечка. На території освітнього закладу впали п'ять ворожих снарядів. Як наслідок значні пошкодження.
Аліна Федоренко, директорка Немішаївського ліцею №2:
Повністю дах пошкоджений. Вилетіли всі вікна, двері. Фактично не було навчання. Вони приходили, і ми займалися в одному кабінеті, всі діти, і це були не заняття, це була така психологічна підтримка дітей.
Відновлювати ліцей вирішили вже за новими стандартами. Подбали й про енергонезалежність. Гібридну енергостанцію встановили в межах проєкту "100 сонячних шкіл". Глобальна мета ініціативи - забезпечити безперервну роботу пошкоджених війною навчальних закладів.
Катерина Ануріна, директорка з розвитку благодійного фонду:
Критеріїв є декілька: щоб об'єкт був постраждалий від війни, щоб він мав потребу поновити офлайн-навчання, тому що ми знаємо, що не у всіх регіонах України поновлено ще онлайн-навчання в школах. Це не дуже достатня близькість до лінії фронту. Це має бути дах, дах має бути непошкоджений, відремонтований, тому що панелі ставляться на даху, і це має бути бомбосховище, тому що ми тим самим сприяємо поновленню процесу освітнього.
Аліна Федоренко, директорка Немішаївського ліцею №2:
Ми будемо спокійно перемикати, і ми знатимемо, що організація навчання розпочнеться 100% і з меншими фізичними витратами. Як для керівника - це для мене спокій, як для дітей – постійне навчання. По попередніх підрахунках ми можемо зекономити дійсно до 2 тисяч євро.
Немішаївський ліцей став десятим навчальним закладом, де встановили сонячні панелі. Також благодійники роблять енергонезалежними й лікарні. Переконані: кожен рух на шляху розвитку зеленої енергетики – це інвестиція в майбутнє незалежної України.