Справи Майдану: у ДБР розповіли про результати розслідування [ Редагувати ]

День пам'яті Героїв Небесної сотні. В Україні цьогоріч його відзначають водинадцяте. З 18-го по 20 лютого на Майдані вбили найбільше людей. Небесна сотня - це 107 полеглих учасників Революції гідності, а також активісти Майдану, які загинули навесні 2014 року з початком російської війни на сході України. Наймолодшому з них, Назарію Войтовичу, було 17 років, найстаршому, Іванові Наконечному, - 82. Зі ста семи Героїв Небесної сотні троє - це жінки: Антоніна Дворянець, Ольга Бура та Людмила Шеремет. Ста п'яти Героям Небесної сотні присвоєно звання Героїв України - посмертно.
Ще в листопаді 2023-го, Державне Бюро Розслідувань повідомило, що вийшло на фінішну пряму в розслідуванні справ Майдану. Тож, які результати? Розповіла про це у марафоні "Єдині новини" Тетяна Сапьян, радниця з комунікацій ДБР.
"Ми щороку, з моменту створення Державного бюро розслідувань, порушуємо цю тему, оскільки головне завдання ДБР - це не лише довести до суду усі обвинувальні факти, а й добитися справедливості. Лише у 2020 році справи було передано з прокуратури до ДБР і на той момент до відповідальності було притягнуто понад 300 громадян України, які були причетні до правопорушень.
За чотири роки було винесено 11 обвинувальних вироків щодо 14 осіб і ДБР повідомило про підозру більш ніж 300 громадян. 100 з них отримали підозру у 2024 році. До суду передано 147 обвинувальних актів, у яких фігурують 279 громадян. Варто зазначити, що лише справи Майдану налічують близько 15 тисяч томів. Це десятки експертиз, допитів, свідків лише для того, щоб засудити одного громадянина. ДБР працює в цьому напрямку", - сказала Сапьян.