Рада ухвалила закон про спецконфіскацію майна злочинців [ Редагувати ]

Євроінтеграційний день у парламенті. Сьогодні депутати ухвалювали законопроекти, без яких не можливо запровадити безвізовий режим з Євросоюзом.
Щоправда доленосні документи ледь назбирували необхідну кількість голосів. Що не влаштовувало нардепів і як переконував прем'єр - бачила Ольга Рицар.
Безвізовий день у парламенті розпочався мляво. Для початку - обговорюють законопроекти президента щодо скасування судового збору для Антимонопольного комітету, Мінюсту, прокурорів та громадських організацій. "Самопоміч" - проти.
"Ми створюємо передумови, щоб держава продовжувала свій тиск на людей. Якщо податкова нараховує наприклад якомусь підприємству 2 мільйони для стягнення - це підприємство маж заплатити півтора відсотки від цієї суми, щоб піти і оскаржити це податкової рішення", - говорить Олена Сотник, народний депутат, фракція "Самопоміч".
До другого читання обіцяли доопрацювати. Однак документ голосів не набрав. Крізь зуби проголосували за закони щодо створення інституту приватних виконавців судових рішень, а також відкрили доступ до інформації у сфері електроенергії.
Все у першому читанні. А далі - урядовий євроінтеграційний закон - який дозволяє спецконфіскацію майна злочинців. І знову - критика.
"В нашій ситуації це мавпа з гранатою, мавпа з гранатою, коли суд має заочне судочинство, коли суд має спецконфіскацію по всіх видах злочину, а коли корупція в вищих ешелонах влади – не розслідується взагалі", - говорить Сергій Власенко, народний депутат, фракція "Батьківщина".
Після умовлянь спікера і кількох невдалих голосувань - закон таки дотисли. Мовляв - виправити помилки урядовців ще є час, а Європа чекати не буде.
"Парламент перетворюється на законодавчий орган, який продукує папірці. Але Я особисто буду голосувати за цей закон як за символ", - говорить Олег Березюк, голова фракції "Самопоміч".
"Сьогодні не підтримати це рішення за основу підкреслюю і стати причиною, яка може лишити українських громадян права подорожувати по Європі без віз ми не маємо з вами жодного морального права", - говорить Володимир Гройсман, голова Верховної ради.
Кілька технічних законопроектів, які урізають повноваження СБУ і передають їх Національному бюро розслідувань ухвалили без питань. І знову з критикою голосували за створення Національного агентства, яке буде займатися розшуком і поверненням вкрадених активів. Перед тим, як дотиснути - внесли правку.
"Все повинно йти в загальний фонд бюджету. ми за цей закон проголосуємо, якщо вилучимо норму, яка передбачає 25% які будуть направлятися в спецфонд", - говорить Іван Крулько.
"Хочу почути від прем'єр-міністра, який обіцяв забрати паспорти у поганих депутатів - які будуть заходи вжиті до тих хто готував цей закон у такому вигляді", - говорить Юрій Луценко, голова фракції Блоку Петра Порошенка.
"Я думаю, що вам не треба турбуватися про свій дипломатичний паспорт, тому що я бачу, що ви голосуєте за всі законопроекти, щодо запровадження безвізового режиму. Цей законопроект спрямований на те, щоб корупціонери не ховали своє майно у братів, сватів та далеких родичів", - говорить Арсеній Яценюк прем'єр-міністр України.
Ще один закон із євроінтеграційного пакету критики таки не витримав. Він повинен був регулювати зовнішню трудову міграцію та захищати права українців, які шукають кращої долі за кордоном. Втім його не ухвалили.