Радбез ООН підтримав Україну у ситуації з Кримом [ Редагувати ]
Радбез підтримав Україну. Напередодні пізно увечері за київським часом у Нью-Йорку закінчилось екстрене засідання Ради безпеки ООН. Якими є його підсумки - знає Дмитро Анопченко, він - у Сполучених Штатах.
Українські дипломати навіть не приховували, що головна мета, з якою скликали Радбез, - тиск на Росію, показати, що у цьому конфлікті Москва не має жодної підтримки. І по завершенні дискусії, яка тривала не одну годину, український постпред при ООН, Володимир Єльченко, зізнався журналістам: усі без винятку члени Радбезу беззаперечно і без жодного питання підтвердили, що Крим - український, підтримали територіальну цілісність нашої держави. Єльченко сказав, "лише одна країна не висловила таку позицію".
"Я дуже сподіваюся, що ця дискусія допоможе Російський Федерації зрозуміти, що вона не може і далі так поводитися. Тож ми, як мінімум, знизили напруженість. До рівня, який все одно неприйнятний. Проте, як мінімум, ситуація буде не такою гострою, як зараз", - каже постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.
Кажучи "гострою", дипломат має на увазі скупчення російських військ як в Криму, так і на кордонах України. Це сильно непокоїть Сполучені Штати. Виступ американців на Радбезі був більш емоційним та різким.
Що іще цікаво, представник України просто на засіданні Радбезу зажадав від російського посла Чуркіна доказів. Мовляв, якщо звинувачення Москви правдиві, "де підтвердження, де фото, де відеозаписи". Але, сказав, "у відповідь були лише самі слова".
Якщо ж ситуація не нормалізується, Київ наполягатиме на ще одному засіданні Радбезу із цього питання. Тепер уже відкритому, аби аргументи країн - або їхню відсутність - могли побачити усі.