У Раді продовжили розглядати зняття недоторканності з депутатів [ Редагувати ]

Сьогодні у Верховній Раді активно обговорювали голосування за позбавлення недоторканності п'яти нардепів. Нагадаю, напередодні парламент дав дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності Максима Полякова з "Народного фронту", колишнього члена БПП Борислава Розенблата, а також представника групи "Воля народу" - Олеся Довгого. Натомість позбавити імунітету радикала Андрія Лозового і народно-фронтівця Євгена Дейдея парламентарі не спромоглися. Самих "винуватців" напруженого робочого вівторка у парламенті сьогодні не було. Зате прийшли ті, подання на яких сьогодні має розглянути регламентний комітет Ради. Ірина Романова розкаже докладніше.
Зранку у кулуарах тільки й розмов, що про вечірнє позбавлення імунітету колег-нардепів, які потрапили під приціл НАБУ, САП та Генпрокуратури.
"Вперше в історії Українського парламенту правляча коаліція і найбільші фракції дали згоду і парламент проголосував за зняття депутатської недоторканності з членів коаліції", - повідомив Артур Герасимов, народний депутат, БПП.
Правда, не усіх. Народно-фронтівець Євген Дейдей, якого ГПУ підозрює у незаконному збагаченні, досі - недоторканний. Подання генпрокурора підтримали 192 нардепи. Проти висловилися 11: троє з них - від коаліції. Ще десятеро коаліціянтів - утрималися. А 25 - взагалі не голосували. Не дали згоди на притягнення до кримінальної відповідальності і радикала - Андрія Лозового, якого підозрюють в ухиленні від сплати податків на 2 млн грн. За подання Луценка проголосували лише 177 народних обранців. Опозиційний блок утримався. Проти - були усі радикали, десятеро з народного фронту і понад два десятки членів БПП.
"У мене було тверде переконання, що не готове подання по Андрію Лозовому. тому я за нього не голосував", - розповів Аркадій Корнацький, народний депутат, БПП.
"Вчора вся Україна отримала поіменний список людей , які готові починати з себе, і поіменний список людей , які зберігали і зберігають кругову поруку", - говорить Єгор Соболєв, народний депутат, "Самопоміч".
Список цей можна знайти на офіційному сайті Ради. А тим часом коаліції вже загрожують нові втрати.
"Керівник САП Холодницький видав у "Фейсбуці" повідомлення щодо обвинувачень Дениса Дзензерського . Ніхто з Народного фронту не буде ховатися за недоторканістю, але я вважаю, що це є цинічна політична гра", - говорить Максим Бурбак, народний депутат, "Народний фронт".
Утім, подання на народно-фронтівця Дениса Дзензерського Рада зможе розглянути не раніше осені. Адже з наступного тижня парламент іде у відпустку. А от позбавити недоторканності опозиціонера Михайла Добкіна, більше того - затримати його й арештувати - можуть навіть завтра. Подання генпрокурора - уже в регламентному комітеті.
Я ознайомився достеменно з цими поданнями і з поясненням. Михайло Добкін подав своє письмове пояснення , воно десь сторінок на 20-ти. Воно десь схоже з поданням на Довгого", - розповів Михайло Папієв, член регламентного комітету.
"Я сам буду просить депутатов в зале - снять с меня неприкосновенность. Я хочу, чтобы не было никаких спекуляций на эту тему", - говорить Михайло Добкін, народний депутат, "Опозиційний блок".
Натомість генпрокурор обурюється: хоча нардепи у вівторок і проголосували за зняття імунітету з Розенблата та Полякова, яких підозрюють у вимаганні хабара, - але згоди на їхнє затримання і арешт - не дали.
"Суд обирає запобіжний захід. Тут нардепи взяли на себе цю місію суду . Вони визначили запобіжний захід - ніякий. І я цим політичним і юридичним фактом обурений. Суд не має права обирати запобіжний захід, якщо ВР не дала такої згоди", - повідомив Юрій Луценко, генеральний прокурор України.
Втім, розслаблятися депутатам, напередодні врятованим Радою, не варто - застеріг Луценко. Восени ГПУ направить подання на них до парламенту знову.