У Черкасах мешканці новобудови стали заручниками бюрократів [ Редагувати ]

Три сотні людей уже два роки не можуть заселитися до власних квартир в новобудові у Черкасах. Усе через непорозуміння між забудовником і органами контролю. Обласна архітектурно-будівельна інспекція знайшла в проектній документації неточності. Тож будинок не здають в експлуатацію. Як людям вибратися із заручників бюрократії - з'ясовували наші кореспонденти.
"- Котел стоит, разводка полностью сделана. Только подключайся, включай в систему газ и будет греть квартиру".
У цю нову "одиничку" син Наталії з невісткою мали заселитися ще 2 роки тому. Принаймні так зазначено в договорі, укладеному із забудовником. У квартиру подружжя вклало всі свої заощадження - понад 300 тисяч гривень. Але й досі - документів на право власності не отримали.
"Чтобы оформлять квартиру у нас должен быть акт приема - передачи, а у нас этого акта нет", - говорить Наталія Процюк, пайовичка.
У такій ситуації опинилися всі, хто купив квартири в цьому будинку, - а це 270 людей. Виявилося, забудовник ніяк не може здати будинок в експлуатацію. Обласна архітектурно-будівельна інспекція знайшла невідповідність в дозвільних документах. Люди дивуються - на стадії проекту жодних претензій в інспекторів не було.
"- Куди ви дивилися, коли ви давали першу декларацію, дозвіл? Куди ви дивилися, коли ви давали другий? Вони руками розводять, кажуть, що діють в межах чинного законодавства".
Йдеться про так зване погодження містобудівних умов. В обласній інспекції розпорядилися його анулювати. Представники фірми - телефоном нас повідомили - будівництво велося під їхнім контролем, і чому документ скасували - не розуміють.
"Ми пройшли не одну перевірку ДАБІ. Були в нас і зауваження. Ми платили штрафні санкції, виконували все, що приписувалося зробити. В цьому проблем у нас не було", - повідомила Олена Мотренко, куратор будівництва.
В інспекції пояснюють - анулювали "містобудівні умови", тому що фірма отримала два різних погодження на один і той самий об'єкт.
"Вони не брали містобудівні умови та обмеження на весь комплекс, вони взяли на частину, а потім взяли знову на частину, що законодавством не допускається", - повідомив Віталій Полтавець, начальник Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Черкаській області.
Відповідальність за неправильно оформлені документи несе безпосередньо забудовник - кажуть в обласній інспекції. А ось у міському управлінні архітектури вважають, що документацію - можна виправити.
"І це порушення форми являється підставою для скасування!? То може дайте мені три дні і я перероблю? Так мабуть правильніше буде", - обурюється Віталій Чернуха, начальник Черкаського міського управління архітектури.
Наразі управління архітектури намагається оскаржити рішення обласної інспекції в суді. А доки тривають судові розгляди - мешканцям залишається чекати завершення епопеї, яка може затягнутися не на один рік.