Штучний інтелект знайшов ліки від коронавірусу [ Редагувати ]
Як Бразилія долає нестачу лікарняних ліжок і скільки коштує карантин класу "люкс" у Швейцарії? Про це та інше - далі в нашому огляді.
* * *
В Італії від коронавірусу вилікували 101-річного пацієнта. Старожила з міста Ріміні виписали з лікарні напередодні. Чоловік провів на лікарняному ліжку близько тижня, тепер - знову в сімейному колі. Подібне раніше сталося в Ірані. Там від Covid-19 одужала 103-річна жителька.
* * *
Лікування коронавірусу - від нейромережі. Штучний інтелект виявив десяток препаратів із наявних, які здатні протидіяти новій інфекції. Інженери сінгапурської біотехнологічної компанії використали алгоритми пошуку ліків, які можуть заблокувати формування нових часток вірусу в клітинах людини. Тепер дію цих препаратів треба протестувати в лабораторних умовах.
* * *
Польовий шпиталь на стадіоні. У Ріо-де-Жанейро бракує лікарняних ліжок для інфікованих коронавірусом. Тимчасовий медичний заклад зводять на стадіоні Маракана. Саме ця арена приймала фінал Чемпіонату світу з футболу 2014 року та Олімпійські ігри - 2016. Бразилія планує перетворити кілька таких стадіонів на шпиталі.
* * *
Тимчасову лікарню зводять і в Лондоні. Колони важкої техніки прибули на територію величезного виставкового центру, де зазвичай влаштовують ярмарки та інші подібні події. Велика Британія готується до піку захворюваності на Covid-19. Новий медзаклад планують відкрити наступного тижня.
* * *
Карантин класу "люкс". У Швейцарії готелі пропонують грошовитим клієнтам пересидіти пандемію в розкішних апартаментах. Для цього одна з мереж запустила спеціальну програму "Covid-19-сервіс". Готелі співпрацюють із приватними медичними службами. Клієнтам обіцяють доставку їжі, медпослуги і тестування на наявність коронавірусу. Номери та квартири здають у кількох містах. Ціна коливається від 200 до 800 швейцарських франків за добу. Половину апартаментів уже орендовано.
* * *
Лишайся вдома і слухай оперу. Грецькі співаки записують свої улюблені арії з власних осель і виставляють у мережі. Тенори, сопрано, баритони і баси стимулюють громадян дотримуватися режиму ізоляції. "Так - короні, ні - корона вірусу", - кажуть співаки і затягують улюблені музичні твори на веранді, у вітальні, ба навіть у душі.
* * *
Співай заради життя. Пісню із такою назвою записав фронтмент групи U2 Боно разом із репером Віл Ай Емом, співачкою Дженіфер Гадсон та японським музикантом Йошикі. Цією композицією хотіли підтримати тих, хто перебуває на карантині. Та нагадати: навіть в ізоляції ніхто не самотній - завдяки інтернету та телефонному зв'язку. У ролику використали кадри, де люди співають на дахах і балконах.