"Нафтогаз" збільшив видобуток газу на 12%. Чи вистачить цього для проходження зими і що буде з тарифом? [ Редагувати ]
Україна продовжує нарощувати видобуток газу. За перший квартал цього року НАК "Нафтогаз" збільшив показники на 12% порівняно з торішнім. Від початку року компанія ввела в експлуатацію 5 нових газових свердловин. Усе, щоб забезпечити потреби споживачів та пройти наступний опалювальний сезон, використовуючи газ винятково власного видобутку. Чи реально реалізувати ці плани? Та якими будуть тарифи для населення? Розкажемо в сюжеті.
Приготування кави для киянина Сергія Усика - це своєрідна медитація. Без неї не обходиться жоден ранок.
Сергій Усик, житель Києва:
Кожного ранку я використовую газ, завдяки тому, що він є постійно, то в мене все нормально з кавою вранці. Бо це треба, щоб почати день нормально.
Ранкову традицію, каже Сергій, не порушили ані блекаути, ані ворожі обстріли. Навіть коли в будинку подовгу не було світла - газ був завжди. А отже, була можливість приготувати їжу, зігрітися, прийняти теплий душ - адже у квартирі встановлена газова колонка.
Сергій Усик, житель Києва:
Бонус ще і у ванній у нас є з гарячою водою, з газом, який нагріває воду, тобто включили там, 2-3 секунди, вода зараз вже гаряча.
Безперебійне постачання блакитного палива в умовах блекаутів стало таким собі фундаментом і для сусідів Сергія. Навіть ті люди, які спочатку виїхали зі столиці, згодом повернулися додому, розповідає голова ОСББ.
Наталія Сенченко, голова ОСББ "Текстильник":
Ми завжди були з кавою, а діти з кашкою. Тому, я вважаю, п'ятиповерхівки в цей час виживали і дуже добре, і будинок у нас спочатку виїхав, а потім дивлюся, всі жильці або орендатори - всі повернулися.
Стабільне газопостачання - важлива ознака енергетичної стабільності України, наголошують аналітики галузі.
Андріан Прокіп, експерт з питань енергетики Українського інституту майбутнього:
Газ - це дуже важливий ресурс для забезпечення роботи теплозабезпечення по всій країні. У попередні два роки повномасштабної війни газ відігравав достатньо важливу роль у виробництві електроенергії, особливо це стосується, коли ми говоримо про зиму 22-23 років і масштабні російські атаки по енергетичній структурі, тобто газ є і залишається дуже важливим ресурсом для енергозабезпечення.
У НАК "Нафтогаз України" звітують: опалювальний сезон, що недавно завершився, компанія провела шляхом власного видобутку - від імпорту вдалося взагалі відмовитися. Попри повномасштабну війну, за рік вдалося відкрити рекордну кількість нових газових свердловин.
Олексій Чернишов, голова правління НАК "Нафтогаз України":
Україна є дуже важливою країною в Європі, у відношенні запасів природного газу - ми посідаємо третє місце, тому треба розвивати цю галузь, збільшувати видобуток газу та нафти і нарешті отримати статус енергетично незалежної держави. У частині природного газу ми цього досягли вже в попередньому опалювальному сезоні. Я впевнено можу сказати, що цього об'єму, який ми плануємо видобути, буде достатньо, щоб пройти 2024 рік і відповідно опалювальний сезон 24-25, використовуючи газ власне українського видобутку, і ми маємо цим пишатися.
При цьому ціна газу для населення залишиться незмінною щонайменше ще протягом року, заявляють у "Нафтогазі". Продовжує діяти мораторій на підвищення тарифів і на опалення, і на блакитне паливо. Герой нашого сюжету наголошує: користування газом дозволяє відчутно заощаджувати на комунальних послугах.
Сергій Усик, житель Києва:
Місяць на місяць не приходиться, десь приблизно 300 гривень, може, 250-300 десь, залежить від того, скільки я використовую. Я поєдную, наприклад, з тим, що інколи, коли було там холодно, довелося вмикати обігрівач, наприклад, там 2 кВт + духовка, якою я мало дуже користуюся, дуже рідко, бо вона більш потужна і все таке інше, то це був би інший рахунок, бо електрика коштує дорого.
Попри фінансові складнощі, більшість українців справно платять за спожите блакитне паливо, констатують у "Нафтогазі". Рівень платежів сягає 95 відсотків.
Олексій Чернишов, голова правління НАК "Нафтогаз України":
На жаль, ми не можемо похвалитися такими ж самими цифрами з погляду платежів з боку підприємств Теплокомуненерго, але ми дуже активно співпрацюємо в такій командній роботі з міськими головами, з очільниками обласних військових адміністрацій щодо виправлення цієї ситуації і збільшення надходжень з боку підприємств Теплокомуненерго, але вони насправді покращились торік, я дуже радо вітаю цей тренд.
У "Нафтогазі" наголошують: своєчасна оплата за послуги допомагає розвивати галузь, продовжувати видобуток газу та запускати нові свердловини. А це запорука того, що наступні опалювальні сезони в Україні вдасться пройти успішно.