Українці зібрали для "Охматдиту" понад 300 млн гривень [ Редагувати ]
Триста мільйонів гривень для "Охматдиту". Таку суму задонатили небайдужі всього за дві доби, хоча зібрати спочатку сподівалися хоча б 100 мільйонів. І гроші далі надходять. Загалом, понад 320 тисяч людей з 55 країн та близько 50 компаній долучилися до збору, щоб підтримати дитячу лікарню. Найбільший донат - 20 мільйонів гривень. Після ракетної атаки українці об'єдналися. Гуртом допомагали розбирати завали, донатили, здавали кров. Згадаємо, як це було.
Над лікарнею "Охматдит" стовпи диму. Один з корпусів у руїнах. Буквально за лічені хвилини тут вже були сотні небайдужих. Утворили довжелезний живий ланцюг, аби якнайшвидше передати в лікарню медикаменти, воду та харчі.
На місця руйнувань, у різних районах Києва, вийшли сотні людей, щоби витягти поранених ще до приїзду рятувальників. Допомогти розбирати завали прийшов і ветеран війни з протезом.
Волонтерка і медик Ірина Солошенко - живе поряд з "Охматдитом". В момент ракетного удару була поблизу з лікарнею. Зрозумівши, що сталося, одразу побігла рятувати людей.
Ірина Солошенко, волонтерка-медикиня, допомагала рятувати людей і розгрібати завали:
Тут було все завалено цеглою і тут всі стояли. Спочатку було 50 людей. Медики, поліція, тоді йшли рятувальники. Зверху техніка - ланцюжок там був, дах завалений, він лежав майже до першого поверху.
Ірина каже: всі проявляли неабияку мужність. Ніхто не панікував. Втім, було важко, адже дим не давав дихати.
Ірина Солошенко, волонтерка-медикиня, допомагала рятувати людей і розгрібати завали:
Просили купити маски, респіратори будівельні, тому що цеглу спочатку передавали холодну, але там було якраз оце загоряння, догорало паливо ракетне, звідти почали гаряче передавати, шматки цегли, труби, які вирізали. Одному з рятівників стало погано. Він без респіратора взагалі туди всередину заліз.
путін думав, що зламає український народ. Але вкотре прорахувався. Бо після кривавого ракетного удару українці згуртувалися ще більше!
Михайло Брижко, керівник регіонального розвитку ГО "Добробат":
Дійсно, наша нація максимально згуртована, особливо, коли відбулася такого масштабу трагедія. Ми всі це можемо побачити з фото, відео, з того, що розказують люди. Я особисто тут був з першого дня. Це є відмінність нашої нації. Ми можемо по якихось дрібних питаннях сваритися, але коли дійсно треба об'єднатися, то ми, незважаючи ні на що, об'єднуємося з різними поглядами, думками й робимо свою справу, яку треба робити, бо є дуже гарний вислів: у Бога немає інших рук, окрім наших.
Це було щось схоже на мурашник, де усі спільно виконували одне завдання.
Дмитро Іванов, голова ГО "Добробат":
Воду передавали швидко, можна було навіть наповнити Олімпійський басейн. Наша команда, експертиза в нас є. Ми знаємо, як діяти у таких випадках. Ми знаємо, як працювати з ДСНС, з іншими службами і людей, які професійно не знають, як це робити: найголовніше - це робити безпечно, бо іноді на об'єктах після прильотів люди травмуються.
Будівельний батальйон "Добробат" уже з перших хвилин після удару взявся за роботу. Було важко, зізнається Михайло.
Михайло Брижко, керівник регіонального розвитку ГО "Добробат":
Загиблі діти, загиблі люди, дуже боляче розуміти, що таке відбувається в сучасний час і у світі. Важко це було спостерігати. Суміш відчуттів з болю. Бажання допомогти і гордість за наших людей, котрі пліч-о-пліч, усі разом, жителі Києва й інших міст, волонтери, лікарі, нацгвардія, ДСНС, всі максимально об'єдналися.
Нині "Добробат" зашиває вікна у корпусах "Охматдиту".
Дмитро Іванов, голова ГО "Добробат":
Ми почали вже зашивати. Це треба швидко зробити. Поки немає вікон, сьогодні також зашивали. Це і перший, і другий, і третій, і четвертий. Сьогодні, якщо не помиляюся, на восьмому, дев'ятому поверсі працювали. І в одному корпусі, і в іншому. Оцінити кількість, скільки вікон зробили? Це дуже багато. Це сотні вікон.
І, справді, об'єднана нація! Для поранених в "Охматдиті" люди здавали кров. А ще українці допомагають зруйнованій лікарні грішми! За даними платформи United24, менш ніж за дві доби на відновлення медустанови задонатили триста мільйонів гривень. Найбільше пожертвування - 20 мільйонів. На допомогу підопічним та дитячій лікарні "Охматдит" терміновий збір відкрив фонд "Таблеточки".
Світлана Пугач, директорка зі стратегічних партнерств фонду "Таблеточки":
Станом на шістнадцяту вчорашнього дня. Сума збору вже перевищила шістдесят три мільйони гривень. Половина з усіх цих внесків - це внески українців на монобанку і ще понад десять мільйонів надійшло від закордонних благодійників і партнерів фонду. Внески продовжують надходити як від українських благодійників, так і від закордонних. І хочу наголосити, що половина тієї суми, яку було довірено, вона надійшла саме від українців. І це ще раз нам підкреслює, що у найскрутніші моменти - українці найсильніші, яка ми єдина нація.
Разом ми - сила! І лише разом здатні перемогти російського агресора. Ракетна атака восьмого липня - це черговий доказ того, що ворог хоче зламати українців. Але цього не станеться, доки ми стоятимемо пліч-о-пліч.