У Києві встановили Національний рекорд з вітрильного спорту [ Редагувати ]
Національний рекорд з аматорського вітрильного спорту з найбільшою кількістю учасників-ветеранів встановили в одному з яхт-клубів Києва. Організатори, що проводять для постраждалих від війни заняття з адаптивного яхтингу, переконані: такі заходи не лише лікують від моральних травм, а й допомагають зміцнювати сімʼї. Про що мова - далі у сюжеті.
Відновити ментальне здоров'я ветеранам, бійцям, що отримали поранення, та всім постраждалим здатні морально за допомогою занять з яхтингу. Ігор - серед них, він - тренер. Допомагає бійцям та усім травмованим від війни. Займатися з військовими та іншими постраждалими від російської агресії почав всього кілька місяців тому, а сьогодні яхтсмени-початківці вже готові поставити рекорд.
Ігор Ятлук, тренер з яхтингу:
Рекорд ми ставимо тільки за участю військових, але тут багато сімей, тут діти, тут вони теж будуть з нами на човнах, вони теж вийдуть і це підкріплює сімейні стосунки, бо коли чоловіки вертаються з фронту, то часто буває, що сім'ї рушаться. І ми вважаємо, що такі наші заходи укріплюють сім'ї.
Повним сімейним складом прийшла ставити рекорд на воді родина бійця ТрО Артема Власенка.
Анна Власенко, донька бійця ТрО Деснянського району м. Києва:
Я прийшла підтримати свого батька.
Артем Власенко, боєць ТрО Деснянського району м. Києва:
Однією великою родиною, як бійці, так і родина одна. Сподіваюся, що у нас все вийде.
Разом із синами бере участь у дружній регаті і Віталій Лобода.
Віталій Лобода, старший солдат, навідник:
Двоє дітей прийшли зі мною, коли почули, що на яхту вони також захотіли.
Рік тому захисник втратив ногу під час бойового завдання на Куп'янському напрямку, зараз чекає на чергову операцію, ходитиме під вітрилами сьогодні вперше у житті.
Віталій Лобода, старший солдат, навідник:
Це відволікає від усього того, що в думках є. Те, що відчував в лікарні. Підтримка велике значення має, вона надихає на щось інше.
Туман та вітер - осіння погода яхтсменам-початківцям на заваді не стає, під пильним наглядом досвідчених капітанів українські воїни таки приборкують дніпрові хвилі. За годину ходіння під вітрилами, представники книги рекордів України фіксують рекорд:
Сертифікат Національного реєстру рекордів України я маю честь вручити - за участь і організації рекорду найбільша кількість учасників бойових дій у вітрильній регаті.
Учасники кажуть, яхтинг - справа фізично не з легких, особливо після отриманих на фронті травм. Проте військові зізнаються, на це вони не зважають, і більше ніж встановленому рекорду радіють увазі до них зі сторони суспільства.
Олексій Ситник, ветеран російсько-української війни:
Я сам водій броньованої техніки, з таким управлятися набагато легше, нас дуже класно вчать цього. І воно дуже допомагає через те, що найскладніше у якийсь момент зрозуміти, що ти лишаєшся сам на сам, коли проходять усі ці нагородження медальками, грамотами, якісь там свята, вертаєшся додому, лишаєшся сам на сам, це складно. А коли тебе чекають - треба провести на зразок цієї регати, хочеш не хочеш, почуваєш себе потрібним.
Анатолій Тихоненко, солдат:
Найголовніше те, що люди про нас думають і те, що у нас є чудові моменти, спогади побути над вітрилами покататися.