З-під Покровська евакуювали пару ведмедів на Львівщину [ Редагувати ]
З-під Покровська, де вже кілька місяців наступає ворог, евакуювали пару ведмедів - Потапича і Діну. Київська волонтерка вивезла їх на Львівщину до ведмежого притулку. Крім ран війни, клишоногим необхідна реабілітація після перебування неволі у приватному зоопарку. Роман Гаврилів знає подробиці.
Налякані й травмовані - такими Потапич і Діна запам'яталися київській зооволонтерці Наталії Поповій. Ведмеді жили у невеликому вольєрі у приватному звіринці біля Покровська. Після того, як на його територію впали російські авіабомби, звірів евакуювали.
Наталія Попова, зооволонтерка:
Головне - врятувати її життя і не потрапити разом із нею під обстріл.
Наталія привезла клишоногих на Львівщину, у ведмежий притулок "Домажир". Тут відновлюються майже 30 тварин. Після обстеження звірів-переселенців відправили на карантин.
Наталія Галайко, відповідальна з догляду за тваринами ведмежого притулку "Домажир":
Наприклад, Потапич. Через декілька днів ми виявили рану, яка просто проявилася. Ми швиденько зробили йому ветеринарний огляд. І причину рани ми не встановили. Але там було велике загноєння, ми вчасно на це зреагували.
Їжу для ведмедів доглядачі ховають у різні закутки вольєра. Роблять це навмисне.
Анна Кліт, головна доглядачка:
Щоб йому було цікавіше, щоб він не просто зайшов і з'їв їжу, а щоб шукав її, що схоже на природні умови для ведмедя. Також зробили йому такий enrichment, тобто коробочку зі смаколиками, яку він буде зараз відкривати.
Зі свого боксу виходить лише Потапич, винюхує захований обід. А ось самиця Діна досі в стресі й не довіряє людям.
Наталія Галайко, відповідальна з догляду за тваринами ведмежого притулку "Домажир":
Фактично це є перший ведмідь, який має дуже-дуже важку стереотипію. Вона живе, можна сказати, у такому своєму світі.
Фахівці з "Домажиру" відновлюють постраждалих від війни тварин не вперше. Цього ведмедя у 2022 році бійці ЗСУ звільнили з клітки біля приватного будинку в Бахмуті. Звіра, до речі, теж вивозила Наталія Попова.
Наталія Попова, зооволонтерка:
Він був повністю виснажений, зневоднений. У мене був дуже великий стрес. Я навіть після цього рейсу повірила в те, що існує посттравматичний синдром.
Чотирилапого назвали на честь міста-фортеці. За два роки адаптації Бахмут почувається добре.
Ольга Федорів, керівниця відділу комунікацій ведмежого притулку "Домажир":
Коли дивишся на нього, це такий ведмідь, якого малюють у мультфільмах. Він дуже такий тихий, спокійний, повільний. Ведмідь уже активно в зимовій сплячці.
Бахмут залишився у ведмежому притулку назавжди. А ось Потапича і Діну фахівці хочуть відновити до весни, а потім обох передати зоозахисникам у спокійну Німеччину.