Як обговорюють змiни до Конституцiї в Черкасах? [ Редагувати ]

Зрозумiло, що майбутнє реформи турбує не лише столичних полiтикiв. Як обговорюють змiни до Конституцiї в Черкасах?
Звернення президента розбудило скупе полiтичне життя в регiонах. Зараз там вiдбувається щось на кшталт соцiалiстичного змагання мiж полiтиками. Хто швидше i якiснiше донесе народу своє бачення реформи. Щоправда, органiзацiї зустрiчей перешкоджає погода. Зiбрати людей не так i просто. Весна, посiвна, городи.
Житель Черкас: "Все залежить вiд людей. Один каже моя хата скраю i менi нiчого не треба, другий каже, а менi така політика подобається. А третiй каже - день до вечора i на цьому шабаш".
За словами начальника управлiння з питань внутрiшньої полiтики Черкаської обладмiнiстрацiї Анатолiя Риженка, роз'яснювальну роботу серед населення розбито на три етапи: донести до громадян суть запропонованих змiн, жваво обговорити, i зiбрати та систематизувати пропозицiї, якi надходять. Робиться це на зборах трудових колективiв та засiданнях круглих столiв. Анатолiй Риженко запевняє, що обговорення проходять демократично i навiть iз критикою окремих положень.
Анатолiй Риженко, начальник Черкаського обласного управлiння з питань внутрiшньої полiтики: "Нам не обов'язково мати одностайнiсть. Нам важливо мати критичну i зважену оцiнку... Багато питань у нас виникає особливо за проведення виборiв в один рiк тобто зведення їх на березень. вересень. грудень. Не однозначно сприймається i таке питання як розширення демократiї шляхом проведення всенародного референдуму, прийняття законiв шляхом референдумiв".
Лiдер черкаських рухiвцiв Юрiй Громовський переконаний, що критично обговорювати запропонованi змiни людям не дає полiтична малограмотнiсть. На його думку, вони просто не мають уяви, чим президентсько-парламентська республiка вiдрiзняється вiд парламентсько-президентської. Щоправда, сам вiн, як полiтичний активiст, розумiється на нюансах обговорюваних пропозицiй.
Юрiй Громовський, голова обласного осередку НРУ: "Не передбачається розпуску Верхньої палати. Це не справедливо. I Верхня i Нижня повиннi бути в рiвних умовах. Виходить що є бiльш депутатнiшi депутати i менш депутатнiшi депутати. Я не думаю, що це призведе до того, що в нас буде бiльше злагоди, що в нас не буде конфлiктностi мiж гiлками влади".
Партiйнi активiсти намагаються використовувати всi можливостi для агiтацiї. Сил, на те, щоб збирати повнi зали, в них не вистачає, тому, як кажуть, iдуть у народ.
Iгор Єресько, голова обласної органiзацiї партiї ''Батькiвщина'': "Ми працюємо ось там в жеках, де люди збираються, там ми фактично це оформлюємо як протоколи засiдань наших зборiв, хай їх там не багато 20-30 чоловік але люди можуть висловлювати свої думки".
Обговорення реформи має завершитися за одинадцять днiв. Всi пропозицiї та зауваження обiцяють систематизувати, узагальнити i спрямувати до мiнiстерства юстицiї. А вже звiдти - до Верховної Ради. Адже рiшення доведеться ухвалювати саме депутатам.