Порошенко домовився про припинення вогню на Донбасі [ Редагувати ]

У Мінську завершилася зустріч лідерів у "нормандському форматі". Петро Порошенко, Ангела Меркель, Франсуа Олланд і Володимир Путін майже 16 годин домовлялися про припинення вогню та відведення важкої техніки зі сходу України.
Паралельно засідала тристороння контактна група, яка підписала документ під назвою "Комплекс заходів, спрямований на імплементацію мінських домовленостей". А представники нормандської четвірки погодили спільний документ про припинення вогню, відведення важкого озброєння і контроль над кордоном. Деталі домовленостей розказав журналістам Петро Порошенко.
"Головне, що вдалося досягти, це те, що о 00:00 15 числа в ніч з суботи на неділю має бути оголошено безумовне і всеохопне припинення вогню. Супроводжується припинення вогню відведенням протягом 2 діб важкого озброєння, важкої артилерії калібром більше 100 мм, як було домовлено, артилерія відводиться на відстань від мінської лінії на 25 км. Загальна буферна зона буде складати 50 км.
Досягнута домовленість про звільнення всіх заручників. Вони звільняються протягом 19 днів. Я підняв питання про звільнення Надії Савченко. Мене було проінформовано, що це має бути зроблено найближчим часом по завершенню медичної експертизи і попередніх висновків слідства. У документі є чітке зобов'язання про виведення всіх іноземних військ з території України. Всі найманці з території України повинні бути виведені найближчим часом.
Ні на який статус автономії ми не пішли. У нас на сьогоднішній день зазначено, що ми будемо це робити в рамках конституційних змін по децентралізації, яка буде розповсюджуватися на всю країну. Також на жодну згадку про федералізацію ми також не пішла. Після завершення політичного врегулювання з першого ж дня після місцевих виборів повинен бути переданий контроль під спільний захист представників ОБСЄ та українських прикордонників", - заявив Президент України Петро Порошенко.