Переселенців із Криму виселяють з гуртожитку через борги [ Редагувати ]
Переселенців із Криму і зони АТО виселяють із гуртожитку під Києвом. Скільки і кому вони заборгували та чи законно їх виселяють? Подробиці дивимося у наступному матеріалі.
Вийдеш, потім не зайдеш. Зсередини двері цього гуртожитку пильнує охоронець, а електронний ключ - є тільки у адміністратора. Тому переселенці з Криму і зони АТО бояться навіть носа у двір показати. Щоб не залишитися на вулиці. Людей звідси виганяють через комунальні борги.
"Підписано договір. У договорі сума не вказана, скільки я повинна платити. Тепер він ставить мені борг 2700 і не пускає мене в гуртожиток", - говорить Оксана, переселенка з Криму.
Таких переселенців тут майже півтора десятка. Кажуть, у Велику Димерку - погодилися їхати тільки тому, що тут низькі ціни на оренду. І близькість до Києва.
"Ми починали з 300 гривень, а сьогодні моя кімната 1500 тисячі коштує", - говорить Олена Литвин, переселенка з Сєверодонецька.
Увійти в гуртожиток - жінки й не сподівалися. Але побачивши знімальну групу - охоронець заважати не став.
Валентина Михайлівна мешкає в одній кімнаті з сином-інвалідом. Її борг за проживання - 2 тисячі 200 гривень. Це майже вся їхня пенсія.
"Тут він людям - і по 4800 є борг, і 2100, 2400, 3200 - борги от, багато боргів", - говорить Валентина Михайлівна, переселенка з Криму.
Мешканці кажуть - самоуправство. Мовляв, у договорі оренди суми - не прописуються, тарифи адміністрація формує сама. А ось і головний адміністратор - Олександр Маскаєв. Каже, переселенці-боржники живуть тут незаконно. Гуртожиток приватний і проживання в ньому платне. І показує прейскурант - з пільговими цінами. Шістсот гривень на місяць - з працюючого мешканця, триста п'ятдесят з непрацюючого і сто гривень з дитини.
"Нам держава по сьогоднішній день жодної копійки не компенсувала, я прямо відповідаю, ми вимушені, вимушені з ними розірвати всі стосунки", - говорить Олександр Маслак, адміністратор гуртожитку.
За проживання переселенців у гуртожитку - Броварська адміністрація заплатила - торік 160 тисяч гривень. Це за два місяці. Більше бюджет не потягнув. І втручатися вони не можуть.
"Це є приватне підприємство, вмішуватися сюди адміністрація не може. Ми не можемо перевірять це підприємство, правильно чи неправильно вони сформували тарифи", - говорить Лариса Яіцька, начальник Управління соціального захисту населення Броварської держадміністрації.
А в адміністрації називають інші суми - утримання гуртожитку їм щомісяця обходиться - в тридцять п'ять тисяч гривень. Переселенцям дають термін - до понеділка. Якщо протягом цих двох днів вони не сплатять борги - виженуть силоміць.