Адвокати Сергія Клюєва заперечують підстави для розшуку [ Редагувати ]

Нардепа Сергія Клюєва оголосили в розшук. Офіційне оголошення розміщено на сайті Міністерства внутрішніх справ. Зокрема вказано, що цей позафракційний депутат переховується від прокуратури з 4 червня. Докладніше - у наступному матеріалі.
Минулої середи з нього зняли недоторканність, у четвер - чекали в генпрокуратурі. Але він не з'явився. І його почали шукати. Сайт міністерства внутрішніх справ напередодні повідомив - нардеп Сергій Клюєв у розшуку.
І він ховається від прокуратури. Шукає його - служба безпеки. Але хто відповідає за його затримання - правоохоронці кивали один на одного. Зрештою ситуація проясняється.
"Ми отримали доручення прокурора Генеральної прокуратури про оголошення в розшук. Я підтверджую, що така постанова прокуратури і до служби безпеки буквально цими днями надійшла. Тому я підтверджую - є постанова, ми працюємо", - говорить Валентин Наливайченко, голова Служби безпеки України.
Сергія Клюєва генпрокуратура підозрює у корупції, зловживаннях щонайменше на 200 мільйонів євро. На питання - чи в Україні нардеп, чи ні - його адвокат не відповідає. Але запевняє, що розшукувати Клюєва приводу немає.
"Наскільки я знаю, відповідне повідомлення про підозру Клюєву не вручено, а в розшук може бути оголошений лише особа, яка є підозрюваним у кримінальному провадженні", - говорить Юрій Сухов, адвокат Сергія Клюєва.
Втім, юристи кажуть - цей документ не обов'язково мають вручити особисто. Його могли надіслати й поштою - додому чи на роботу.
"Можливо слідчий надіслав повідомлення про підозру за місцем роботи до апарату Верховної Ради, з моменту отримання навіть відповідальним працівником секретаріату - це повідомлення вважатиметься врученим", - говорить Любомир Дроздовський, юрист.
Тепер головне питання - де нардеп. Полетіти в Австрію Клюєв уже намагався. Але тоді його не пустили прикордонники.
"Клюєв переживає, що потрапивши під увагу правоохоронних органів - потрапить він і під розслідування інших справ. Власне, він був причетний навіть до реєстрації Межигір'я. Правоохоронні органи могли б отримати від нього значно більше інформації, очевидно, що були б і інші справи", - говорить Сергій Таран, політолог.
На сайті МВС значиться, що Клюєв зник ще 4 червня. Як далеко за ці дні він міг піти, або як глибоко затаїтися - питання до правоохоронців.