На Закарпатті жінка зібрала рекордну колекцію винограду [ Редагувати ]

У Закарпатському місті Виноградів жінка зібрала рекордну колекцію винограду. У її збірці понад сто сімдесят столових сортів. Аби зібрати виноград з усього світу Наталії Баботі знадобилося п'ятнадцять років. Що в неї виросло - розповість Марина Коваль.
"- Я колекціоную виноград - столові сорти"
У колекції Наталії Баботи виноград різної форми і кольору - жовтий, білий, синій, фіолетовий. Ягоди - з кісточками і без, круглі і продовгуваті. Зовсім маленькі грона - довжиною десять сантиметрів і півметрові велетні - вагою декілька кілограмів.
Ось тут є двадцять різних сортів винограду. Це усього одна восьма частина із того, що вирощує пані Наталя. Ось цей сорт - "Голден фінгер" - занесений до Книги рекордів, як найсолодший у світі. Ягоди мають дуже ніжний і карамелевий смак.
Пані Наталія свої пошуки почала через Інтернет. Допомогло знання іноземної мови, у минулому Наталія Бабота - вчителька французької. Паростки винограду їй присилали поштою, передавали стюардесами, дехто, навіть особисто приносив гілочки лози.
"Баба у 60, у 55 років освоювала Інтернет, щоб зв'язуватися з цілим світом. Першими відкликнувся Новочеркаськ, інститут Потапенка, вони мені вислали дуже багато сортів. Із Кейптауна із ЮАР із Квебека присилають також. Із Японією я не маю зв'язку, тому плачу великі гроші аби дістати чибуки японських сортів", - розповідає Наталія Бабота, колекціонер винограду.
Виноград пані Наталя прищіплює до місцевого - дикого. На диво, усім сортам підходить закарпатський клімат. Жінка запевняє, жодних хімічних добрив вона не використовує.
"Виноград - це надзвичайно пластична рослина, я би сказала - інопланетяни. Він настільки пристосовується до життя. Він може і деревом рости, він може ліаною рости, він хоч як вам буде рости і усе буде плодоносити. Але без людини він не обійдеться", - розповідає Наталія Бабота, виноградар м. Виноградів.
Виноград пані Наталія починає збирати з початку серпня, а останні грона зриває - аж у листопаді.