До Дніпра з'їхалися десятки майстрів України на "Ковальфест" [ Редагувати ]

Танк на ніжках, тварини, птахи та прикраси. І усе це з металу. Дніпро цими днями став центром ковальства. Сюди з'їхалися десятки ковалів з різних куточків України.
Чим здивував цьогорічний "Ковальфест"? Та який триметровий залізний птах прикрасив фестиваль? Олена Мендалюк розкаже.
Танки, мультяшні герої, квіти та навіть ювелірні вироби - ковалі з усієї Україні з'їхалися до Дніпра. Аби показати свої вміння на "Ковальфесті". Цьогоріч головна тема – постапокаліпсис.
Ось такий інтерактивний "витвір мистецтва" з Бердянська привіз Олександр. Танк в нього і говорить, і крокує. Майстрував його зі своїми учнями машинобудівного ліцею.
Олександр Шапошник, учасник фестивалю ковальського мистецтва "KOVAL FEST" (м.Бердянськ):
Здесь автомобильные запчасти, корзина например, амортизаторы, как типо гидравтика для ног. Бак как-то был у меня для копчения, цепки там всякие, это был кусок вентиляционной вытяжки. Мы ее сварили, как башня танка. Дуло - это как ручник с газона.
Сергій коваль-самоучка. Він створює унікальні фігури в стилі скраб-арт - це скульптура з металобрухту.
Сергій Власенко, учасник фестивалю ковальського мистецтва "KOVAL FEST" (м. Дніпро):
Использованы и ключи, шестиренки, церкулярные пили, диски сцепления, цепи, колесо от старой швейной машинки…. В птице "Зимородок" я использовал ножи в клюве. Это елемент сапки.
На "Ковальфесті" ковалі довели, що не лише вміють залізо кувати, а ще й вправно грати. Вперше в Україні вони виконали гімн на кувадлах.
Почутим і побаченим гості фестивалю вражені.
Ірина Ільченко, гість фестивалю ковальського мистецтва "KOVAL FEST":
Я конечно не представляла, что из метала можно сделать. Можно сделать такие изделия и плюс еще бижутерию. Очень конечно интересно.
А от ця скульптура "Сокіл Надихає" - окраса фестивалю. Заввишки майже у три метри і вагою у кілька сотень кілограмів.
Коваль Талісман, організатор фестивалю ковальського мистецтва "KOVAL FEST":
Чому сокіл відноситься до фестивалю. Тому що багато таких видів сокола - це той вид, який вимирає. Не бруднити навколишній світ, не бруднити якимись поганими словами, робити добрі речі. Навчатися, бути вільним - це все вкладається в ту скульптуру, яку ми зробили на цьому фестивалі.
По завершенню "Ковальфесту" "Сокіл" прикрасить одну з алей міста.