Експерти запевняють – коронавірус скоро відступить [ Редагувати ]

Понад 250 мільйонів інфікованих на ковід-19 - такий показник перетнув світ сьогодні. Вірус швидко поширюється у Східній Європі. В Україні, Грузії, РФ - кількість зареєстрованих випадків досягає рекордного або наближається до рівня початку пандемії. Експерти запевняють, уже зовсім скоро вірус відступить. Завдяки чому - дивіться далі в сюжеті.
Ця заява колишного керівника управління продовольства та медикаментів США особливо примітна на тлі, коли країни одна за одною фіксують рекордну кількість нових інфікованих коронавірусом. На думку посадовця, аби покласти край пандемії, у людства вже є всі інструменти.
По-перше, вакцина. Її тепер можна вводити навіть дітям, що дасть змогу формувати імунітет до вірусу. По-друге, новинка для світу - препарат, що лікує ковід, а не лише запобігає йому. І такий теж уже є. Ба більше, їх два. Американські компанії "Пфайзер" і "Мерк" створили пігулки, які допомагають боротися з Ковід-19.
Сає Кху, професор кафедри фармакології Ліверпульського університету:
Мати такий препарат, потужний противірусний засіб, який можна приймати перорально, - це дуже важливо. Такі ліки свідчать про наступний етап у нашій боротьбі з COVID-19".
У новий бій уже вступила Велика Британія. Країна першою у світі дозволила використовувати препарат компанії Merck. Молнупіравір - таку назву мають таблетки - знижує удвічі ризик госпіталізації або смерті від коронавірусу. Приймати ліки радять протягом 5 днів після виявлення Ковіду. Ще більш ефективним є препарат від компанії "Пфайзер", заявляють розробники. Третя фаза клінічних досліджень підтвердила, що їхній новий препарат - паксловір - на 89 відсотків знижує ризик тяжкого перебігу хвороби.
Альберт Бурла, головний виконавчий директор корпорації "Pfizer" :
"Наразі у нас є ліки, які можуть зменшити кількість госпіталізацій. Замість 10 ушпиталених до лікарень потраплятиме лише один. Такі результати наших випробовувань. І, ймовірно, дуже мало людей помре, якщо вони будуть приймати ліки. Це - важливо.
По таблетки від коронавірусу країни вже шикуються в чергу. Велика Британія придбала майже пів мільйона доз препарату від "Мерк" і ще 250 тисяч - від "Пфайзер". Про намір закупити Паксловір заявили в Ізраїлі. Не відстають і Штати. Планують отримати пігулки від "Пфайзер", якщо регулятор підтвердить заявлену ефективність.
Джо Байден, президент США :
Якщо управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів видасть дозвіл, у нас можуть скоро з'явитися таблетки, які успішно лікуватимуть заражених вірусом людей. Ми вже зарезервували мільйони доз. Терапія стане ще одним інструментом у нашому арсеналі захисту людей від найгірших COVID-ускладнень.
Та лише самі пігулки не здатні протистояти Ковіду, стверджують експерти. Вакцинація й колективний імунітет - рушійна сила у боротьбі з пандемією. А таблетки - лише рятувальний круг для тих, хто має слабкий організм.